Połączenie nauki i biznesu – Crido partnerem Centrum Prawa Firm Rodzinnych

115

Zespół Crido od lat kompleksowo wspiera rozwój i sukces polskich firm rodzinnych. Wczoraj, dzięki podpisaniu porozumienia z Centrum Prawa Firm Rodzinnych, zrobiliśmy kolejny krok służący budowie skutecznych rozwiązań usług dla klientów prywatnych – w szczególności w obszarze sukcesji. Crido ma już ugruntowane doświadczenie i pozycję w tej dziedzinie, na co dowodem są rekomendacje w prestiżowym rankingu kancelarii prawnych The Legal 500 w kategorii Private Client – przyznawane co roku zarówno ekspertom, jak i całej kancelarii.

W środę w siedzibie Państwowej Akademii Nauk odbyło się uroczyste podpisanie umowy o partnerstwie pomiędzy Centrum Prawa Firm Rodzinnych przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, pod przewodnictwem profesora Konrada Osajdy, a Crido – reprezentowaną przez partnera Crido Legal mec. Mateusza Barana oraz counsela  mec. Katarzynę Żółcińską. Na mocy porozumienia oba podmioty współpracować będą w zakresie rozwijania i wspierania badań naukowych nad sukcesją przedsiębiorstw rodzinnych, prawem fundacyjnym oraz innymi zagadnieniami dotyczącymi usług dla klientów prywatnych, ze szczególnym uwzględnieniem polskich firm rodzinnych. Współpraca będzie realizowana między innymi poprzez organizację wspólnych wydarzeń naukowych i promocyjnych, których celem będzie rozpowszechnienie doradztwa dla firm rodzinnych, a także tworzenie podstaw do współpracy między środowiskiem naukowym a środowiskiem praktyków.

– Opierając się na naszej praktyce – patrząc na doświadczenia nie tylko rynkowe, ale także klientów – widzimy dokładnie, że w ostatnich latach doszło do rewolucji w podejściu do kwestii sukcesji przedsiębiorstw. Pojawiają się kolejne rozwiązania, które możemy porównać do mostów łączących tradycję z przyszłością – mówi Mateusz Baran, partner w Crido. – Od lat wspieramy rozwój i sukces polskich firm rodzinnych. Dzięki temu porozumieniu tworzymy platformę do wymiany myśli akademickiej z doświadczeniem praktyków, co powinno zaowocować konkretnymi rozwiązaniami w obszarze usług Private Clients. Dla nas to kolejny element rozwoju, ale także wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów – dodaje.

Interdyscyplinarny zespół ekspertów Crido doradza klientom prywatnym, zarówno we wszelkich sprawach osobistych, jak i przy prowadzeniu i rozwoju biznesów rodzinnych. Nasi eksperci współpracują z renomowanymi bankami (w tym zagranicznymi), doradcami, familly offices  na rynkach międzynarodowych – m.in. w zakresie relokacji międzynarodowej, inwestycji, rachunków bankowych. Analizują i przygotowują strategię planowania majątku, doradzają transakcyjnie na rynku polskim i międzynarodowym, a także opracowują strategie podatkowe.

W kontekście fundacji rodzinnej – analizują możliwość utworzenia fundacji, przedstawiają związane z tym korzyści oraz ocenę ryzyka. Wspierają fundatora i rodzinę w procesie ustalania zasad funkcjonowania fundacji rodzinnej, pomagają w opracowaniu strategii sukcesji w sposób najlepiej zabezpieczający interesy fundatora i beneficjentów. Dbają także o formalności niezbędne do założenia fundacji oraz jej dalszego funkcjonowania.

Działająca od 2005 roku Crido to lider wśród polskich firm doradczych. Blisko 450-osobowy zespół strategicznie wspiera polskich i międzynarodowych przedsiębiorców w prowadzeniu i rozwoju biznesu. Crido od blisko 20 lat prowadzi doradztwo w zakresie: finansowym, prawnym, podatkowym, nieruchomościowym, digitalowym i transakcyjnym (M&A). Firma pozyskuje także finansowanie na innowacyjny rozwój przedsiębiorstw – zarówno ze środków publicznych, jak i z innych dostępnych źródeł.

Centrum Prawa Firm Rodzinnych rozpoczęło działalność w 2024 roku. Jest jednostką badawczą na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego powstałą w celu analizy regulacji dotyczących przedsiębiorczości rodzinnej i instrumentów prawnych służących zarządzaniu przedsiębiorstwami rodzinnymi i ich sukcesją.

Materiał kancelarii Crido Legal