Dziesiątka byłych prawników Noerr w zespole nowej kancelarii

897

Reon Legal – tak nazywa się kancelaria tworzona przez grupę byłych prawników i prawniczek niemieckiej kancelarii Noerr, która z końcem czerwca 2024 r. zakończyła działalność w Polsce.

Nowa firma prawnicza działa od początku lipca 2024 r. i, jak wynika z jej witryny internetowej, będzie obsługiwać klientów w zakresie bankowości i finansów, nieruchomości, kwestii ochrony konkurencji, sporów sądowych (zwłaszcza korporacyjnych) oraz bieżących spraw korporacyjnych, transakcji fuzji i przejęć, private equity  i venture capital.

Według tejże witryny, zespół nowej kancelarii liczy dziesięcioro prawników. Partnerem zarządzającym jest prawnik korporacyjno-transakcyjny Karol Kicun, który przeszedł do Noerr na stanowisko associated  partnera kierującego praktyką M&A w lutym 2023 r., z kancelarii MJH Moskwa, Jarmul, Haładyj i Partnerzy, w której także był partnerem.

(www.linkedin.com)

Karol Kicun specjalizuje się w obsłudze fuzji i przejęć. Doradzał przy transakcjach w sektorach energetycznym, informatycznym, finansowym, medycznym. Obsługuje negocjacje i strukturyzacje transakcji, sporządza umowy sprzedaży udziałów i umowy akcjonariuszy, a także ubezpieczeń oświadczeń i zapewnień (warranties & indemnities – W&I ). Doradza w kwestiach ładu korporacyjnego w spółkach.

Wcześniej przez prawie 1,5 roku był prawnikiem kancelarii Noerr. Przedtem przez ponad 2,5 roku – kancelarii MJH, utworzonej w czerwcu 2020 r. przez kilkunastu prawników, którzy odeszli w wielkim grupowym transferze z kancelarii  Deloitte Legal, w której pracował przez cztery lata, ostatnio zajmując stanowisko partnera. Przedtem przez ponad osiem lat był prawnikiem kancelarii Weil, Gotshal & Manges.

Jest adwokatem, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2008).

Oprócz niego zespół Reon Legal tworzą, według witryny internetowej: partner Renata Patoka, która poprzednio przez 1,5 roku była associated  partnerem w Noerr; counsel  Paweł Samolewicz, poprzednio przez prawie 1,5 roku senior associate  w Noerr; counsel  Paweł Hoc; senior associate  Agnieszka Besiekierska, poprzednio przez ponad 1,5 roku senior associate  w Noerr; senior associate Maciej Gorgol, poprzednio przez ponad 1,5 roku na tym stanowisku w Noerr; senior associate  Jerzy Kapitańczuk, poprzednio przez ponad trzy lata w Noerr, ostatnio jako senior associate; associate  Ada Zahorodna, poprzednio przez ponad 1,5 roku w Noerr; associate  i aplikant adwokacki  Gustaw Steinke, poprzednio przez ponad dwa lata w Noerr; associate  Olga Słomińska, poprzednio przez prawie 2,5 roku w Noerr jako junior lawyer, ubiegłoroczna absolwentka studiów prawniczych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Nie wszyscy prawnicy z kilkunastoosobowego zespołu Noerr w Polsce przystąpili do nowej kancelarii. Jak wynika z witryny internetowej Reon Legal, nie ma w niej m.in. Pawła Żelicha, który był od lipca 2022 r. partnerem zarządzającym biura Noerr w Polsce.

Biuro Reon Legal mieści się w dawnej siedzibie Noerr, w biurowcu Nowogrodzka Square przy Alejach Jerozolimskich 93 w Warszawie.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl