Anna Pleskowicz z dwudziestoletnim doświadczeniem w doradztwie podatkowym wzmacnia zespół Crido

122

Crido, wiodąca polska firma doradcza, wzmacnia swoje kompetencje w zakresie doradztwa podatkowego dla rynku nieruchomości. Nowym partnerem w zespole została Anna Pleskowicz, która posiada wieloletnie doświadczenie w pracy dla dużych polskich firm i międzynarodowych grup kapitałowych. Doradzała przy projektach nieruchomościowych obejmujących różne jurysdykcje podatkowe.

W branży doradztwa podatkowego Anna funkcjonuje od ponad 20 lat, specjalizując się w kompleksowym doradztwie w obszarze krajowych i międzynarodowych zagadnień podatkowych dla branży nieruchomościowej, wsparciu transakcji M&A i projektach restrukturyzacyjnych.

Przez większość swojej zawodowej kariery związana była z EY, pracując w zespole podatków międzynarodowych. Do Crido przechodzi z grupy G City Europe (dawniej: grupa Atrium European Real Estate – jeden z wiodących właścicieli, zarządców i deweloperów centrów handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej oraz inwestor w sektorze PRS), gdzie odpowiadała za kwestie podatkowe całej grupy posiadającej spółki operacyjne i holdingowe w Europie. Jest współautorką książki „Opodatkowanie rynku nieruchomości”, która prezentuje w sposób szczegółowy zagadnienia podatkowe, z którymi spotykają się podmioty działające na polskim rynku nieruchomości.

– Cieszę się, że między rynkiem nieruchomości a Crido występuje dodatnia korelacja – rynek rośnie, Crido rośnie. Przychodząc tutaj w 2007 roku poznałem 30 osób i obsługiwaliśmy dwóch klientów z branży, obecnie w Crido jest nas 450, w tym zespół real estate, który pracuje dla kilkudziesięciu firm. Dołączenie Anny to naturalna konsekwencja naszej strategii – stawiamy na ekspertów, którzy rozumieją branżę nieruchomości komercyjnych. I stawiamy na fajnych ludzi w zespole. Ania idealnie wypełnia oba zadania – mówi Paweł Toński, partner zarządzający odpowiedzialny za zespół nieruchomości w Crido.

Zespół nieruchomości w Crido oferuje kompleksowe doradztwo podatkowe, finansowe i prawne dla deweloperów, inwestorów i firm budowlanych. Zespół kierowany przez Pawła Tońskiego zdobył sześć razy z rzędu nagrodę Eurobuild Awards (2017, 2018, 2019, 2021, 2022 oraz 2023) w kategorii najlepszego doradcy finansowego i podatkowego w Polsce dla branży nieruchomości.

Anna Pleskowicz jest absolwentką Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, kierunku ekonomia ze specjalizacją podatki i kontroling. Wykształcenie zdobywała także na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytecie w Maastricht. Posiada dyplom Association of Chartered Certified Accountants (ACCA).

Działająca od 2005 roku Crido to lider wśród polskich firm doradczych. Blisko 450-osobowy zespół strategicznie wspiera polskich i międzynarodowych przedsiębiorców w prowadzeniu i rozwoju biznesu. Crido od 19 lat prowadzi doradztwo w zakresie: finansowym, prawnym, podatkowym, digitalowym i transakcyjnym (M&A). Firma pozyskuje także finansowanie na innowacyjny rozwój przedsiębiorstw – zarówno ze środków publicznych, jak i z innych dostępnych źródeł.

Materiał kancelarii Crido Legal