NRF doradza Santander Bank Polska przy finansowaniu budowy magazynu 7R

132
(www.7rsa.pl)

Międzynarodowa kancelaria prawna Norton Rose Fulbright doradzała Santander Bank Polska przy finansowaniu budowy magazynu w Gdańsku dla kredytobiorcy z grupy 7R.

7R City Park Gdańsk Airport to nowoczesny obiekt składający się z trzech hal o łącznej powierzchni 40,5 tys. mkw. Wyposażony jest w ekologiczne, innowacyjne rozwiązania, przyjazne dla środowiska, zapewniające wysoki komfort pracy, co potwierdza certyfikat BREEAM na poziomie Very Good. Projekt obejmuje instalację fotowoltaiczną o mocy 250 kilowatopików z możliwością rozbudowy, wysokiej jakości izolację termiczną ścian oraz oświetlenie dzienne uzupełnione lampami LED. Obiekt łączy funkcje magazynowe, produkcyjne i biurowe, ma również łatwy dostęp do Trójmiasta i portów bałtyckich.

Pracami warszawskiego zespołu kierowała associate  Karolina Lepakiewicz, którą wspierali prawnicy Dominika Wojtkowska i Wiktoria Jadczak. Associate  Magdalena Olechniewicz-Blocher, senior associate  Maciej Dubiel i associate  Jan Nowjalis zapewnili wsparcie w zakresie badania due diligence. Transakcję nadzorował Tomasz Rogalski, partner i szef praktyki finansowania nieruchomości w Polsce.

Od momentu powstania 7R działa na rynku nieruchomości komercyjnych, specjalizując się w dostarczaniu nowoczesnych i ekologicznych powierzchni magazynowych i produkcyjnych. W portfolio 7R znajdują się zarówno wielkopowierzchniowe parki logistyczne, jak i miejskie magazyny typu Small Business Unit, tworzące sieć 7R City Flex, a także obiekty typu Build-to-Suit (BTS). Do tej pory firma zrealizowała projekty o łącznej powierzchni ponad 1,8 mln mkw., a ponad 2,3 mln mkw. jest obecnie w trakcie przygotowań inwestycyjnych w różnych lokalizacjach w całej Polsce. 7R angażuje się w inicjatywy ESG, dbając o środowisko, lokalne społeczności i ład korporacyjny.

Materiał kancelarii Norton Rose Fulbright