Zbigniew Jusis wzmacnia obszar doradztwa finansowego w Crido

184

Crido, wiodąca polska firma doradcza, nieustannie rozbudowuje blisko 450-osobowy zespół. Właśnie poszerzyła swoje kompetencje w obszarze doradztwa finansowego. Do kilkunastoosobowej praktyki dołącza Zbigniew Jusis, który obejmuje stanowisko partnera i szefa Crido Financial Advisory. Znajdują się w nim działy modelowania finansowego i wycen oraz finansowego due diligence. Zbigniew Jusis to ekspert z ponad 25-letnim doświadczeniem w transakcjach realizowanych dla dużych polskich firm i międzynarodowych grup kapitałowych.

Zbigniew Jusis ma wieloletnie doświadczenie w kierowaniu zespołami doradczymi w firmach z tzw. Wielkiej Czwórki. W EY przez 14 lat piastował stanowiska dyrektorskie i partnerskie – ostatnio jako lider 40-osobowego Zespołu Transformacji Kapitałowej. Stworzył jeden z największych działów Corporate Finance  w Polsce i w ramach struktur CSE. W firmie był odpowiedzialny za tworzenie nowych linii biznesowych oraz rozwój tych istniejących. Działały one w różnych obszarach: wycen i modelowania finansowego, wsparcia w analizach finansowych dla największych kancelarii prawnych i ich klientów w sporach arbitrażowych i sądowych. Inne obszary to doradztwo transakcyjne dla klientów z sektora usług finansowych, data analytics, pozyskiwanie finansowania, restrukturyzacja finansowa oraz konsulting w zakresie infrastruktury. Wcześniej pełnił także funkcję dyrektorskie w Deloitte i analityczne w Citi Handlowym.

 – Dołączenie Zbyszka do zespołu Crido to kolejna świetna wiadomość dla naszych klientów. Mało jest na rynku ekspertów, którzy posiadają tak długie i bogate doświadczenie w pracy z firmami z różnych branż m.in.: TMT, finansowej, infrastruktury, przemysłowej, energetycznej, chemicznej, naftowej czy gazowej. Klienci z pewnością docenią jego ogromne doświadczenie w zakresie analiz ekonomicznych przy prowadzeniu sporów i ekspercką wiedzę dotyczącą dużych projektów infrastrukturalnych – mówi Andrzej Puncewicz, partner zarządzający i założyciel Crido.

Zbigniew Jusis jest uznanym specjalistą w zakresie finansów i wyceny szkód – wspierał kancelarie prawne i ich klientów w blisko 50 sporach sądowych i arbitrażowych, zarówno krajowych, jak i zagranicznych (w tym jako tzw. expert witness ).

Zbigniew Jusis jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej na kierunku finanse i bankowość. Posiada dyplom Association of Chartered Certified Accountants (ACCA) oraz jest jednym z nielicznych w Europie posiadaczy certyfikatu Accredited Senior Appraiser (ASA) w zakresie wyceny przedsiębiorstw, przyznawanego przez American Society of Appraisers. Jest również biegłym skarbowym ds. wycen.

Materiał kancelarii Crido Legal