PwC Legal przyjęła specjalistę od zarządzania cyklem życia umów

485
(www.vecteezy.com)

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, Maciej Stefaniak jest od stycznia 2024 r. partnerem w kancelarii PwC Legal. Przeszedł z firmy doradczej Accenture, w której ostatnio zajmował stanowisko principal director.

(www.linkedin.com)

Maciej Stefaniak, nowy partner ds. technologii w zespole EMEA Legal Business Solutions PwC Legal, jest liderem praktyki Contract Lifecycle Management  w sieci kancelarii w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, która będzie w najbliższych miesiącach rozwijana poprzez zatrudnianie ekspertów z zakresu: wdrażania strategii CLM, nowych usług prawnych, takich m.in. jak standaryzacja umów, harmonizacja klauzul, wdrażanie rozwiązań technologicznych, analityka umów – podała kancelaria na swojej witrynie internetowej, informując, iż ma on odpowiadać za „nowe centrum kompetencji w dziedzinie systemów zarządzania umowami, świadczące tego rodzaju usługi dla działów prawnych przedsiębiorstw.

Maciej Stefaniak jest ekspertem w zakresie technologicznych usług CLM. Wcześniej przez ponad 16,5 roku pracował w firmie doradztwa biznesowego Accenture.

Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (2007).

Zarządzanie cyklem życia umowy to zautomatyzowany system procedur oraz narzędzi technologicznych usprawniających administrowanie umowami w organizacjach biznesowych, na każdym etapie w cyklu życia danego kontraktu – od projektowania poprzez negocjowanie, podpisanie, wykonywanie zobowiązań, analizę danych i procesów, raportowanie po ich archiwizację po wygaśnięciu. Pozwala na redukcję kosztów czy pewniejsze zarządzanie ryzykiem.

– Praktyka New Law w światowej sieci kancelarii PwC Legal została wzmocniona dzięki dołączeniu do nas Macieja Stefaniaka. Technologie, narzędzia wykorzystujące sztuczną inteligencję, definiują na nowo rolę prawników w przedsiębiorstwach, w transakcjach i licznych wewnętrznych transformacjach. Maciej Stefaniak dołoży swoje doświadczenie, energię i rozumienie potrzeb naszych klientów w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki i poszerzy szanse na rozwój dla specjalistów z naszego regionu, z Polski, poprzez udział w kolejnych projektach międzynarodowych – stwierdził na witrynie internetowej kancelarii Cezary Żelaźnicki, partner zarządzający PwC Legal oraz lider rozwiązań biznesowych w obszarze prawa PwC w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

– Umowy regulują cały biznes przedsiębiorstw (od sprzedaży po zakupy), a firmy nie są w stanie nimi efektywnie zarządzać, np. realizować zobowiązań wobec swoich klientów i partnerów lub dostosowywać się do zmieniających się regulacji prawnych w adekwatnym tempie do sytuacji rynkowych. W wielu przypadkach firmy nie posiadają jednego repozytorium, a wyszukanie informacji lub aktualizacja dokumentów jest niemożliwa lub zbyt czasochłonna. Organizacje zauważają, że brak umiejętności efektywnego zarządzania umowami obniża ich konkurencyjność na rynku. My wiemy jak im pomóc i jak efektywnie wykorzystać narzędzia technologiczne – oświadczył na witrynie internetowej kancelarii Maciej Stefaniak.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl