NRF doradza Europejskiemu Bankowi Inwestycyjnemu przy finansowaniu dla Grupy Maspex

80

Międzynarodowa kancelaria prawna Norton Rose Fulbright doradzała Europejskiemu Bankowi Inwestycyjnemu przy finansowaniu w wysokości 104 mln euro udzielanemu Grupie Maspex.

Nowe finansowanie wspiera kontynuację programu zrównoważonego rozwoju i realizację strategicznych inwestycji w zaawansowane technologicznie rozwiązania z zakresu efektywności energetycznej i surowcowej, a także zwiększenie efektywności produkcji i logistyki. Obejmie również inwestycje w panele fotowoltaiczne i pompy ciepła. Inwestycje będą realizowane w fabrykach zlokalizowanych w Polsce (Wadowice, Łowicz, Lublin, Tymbark, Tychy, Wąsosz Dolny) i Rumunii (Valenii de Munte).

Grupa Maspex kontynuuje program zrównoważonego rozwoju i wdraża strategiczne inwestycje w zaawansowane technologicznie rozwiązania w zakresie efektywności energetycznej i surowcowej, zwiększając efektywność produkcji i logistyki. Pożyczka pokryje również koszty inwestycji w panele fotowoltaiczne i pompy ciepła. Planowane projekty będą realizowane w regionach objętych unijną polityką spójności, wesprą działania na rzecz ochrony klimatu i zdecydowanie wzmocnią konkurencyjność grupy.

Warszawskim zespołem kierował counsel  Jacek Smardzewski, a w skład zespołu wchodził associate  Patryk Gelar. Zespół pracował pod nadzorem Grzegorza Dyczkowskiego, który kieruje warszawskim biurem kancelarii oraz warszawską praktyką bankowości i finansów.

Materiał kancelarii Norton Rose Fulbright