Prawniczka z Polski z majowym awansem partnerskim w kancelarii CMS

1005

Alicja Zalewska-Orabona jest od maja 2023 r. partnerem międzynarodowej firmy prawniczej CMS – poinformowała ta firma „Rynek Prawniczy”.

Prawniczka, jako jedyna z Polski, znalazła się na, zawierającej 62 nazwiska, liście najnowszych awansów partnerskich, ogłoszonej przez centralę tej międzynarodowej kancelarii, na której współczynnik tzw. „ukobiecenia” wynosi ponad 30 proc.

– W CMS doceniamy indywidualny wkład i wyniki. Dajemy każdemu możliwość wykorzystania swoich talentów i realizacji potencjału. Chociaż przyjmowanie odpowiedzialności partnera w tych trudnych czasach nie jest łatwym zadaniem, wiem, że nasi nowi partnerzy mają niezbędną dogłębną wiedzę, aby antycypować wyzwania stające przed naszymi klientami, oraz doświadczenie, aby sprostać im w innowacyjny i kształtujący branżę sposób – skomentował nominacje Pierre-Sébastien Thill, prezes firmy CMS.

Alicja Zalewska-Orabona  jest prawniczką praktyki własności intelektualnej i nowych technologii, w której kieruje zespołem zajmującym się ochroną unijnych znaków towarowych i wspólnotowych wzorów przemysłowych, zintegrowanym z londyńskim biurem kancelarii. Awansowała ze stanowiska of counsela. Specjalizuje się m.in.  w zarządzaniu portfelami znaków towarowych, w doradztwie i postępowaniach spornych dotyczących ich naruszeń, w sprawach z zakresu nieuczciwej konkurencji,  praw autorskich, patentów – przed Sądem UE, sądami cywilnymi, administracyjnymi i karnymi.

W CMS pracuje od ponad czterech lat. W tym czasie przez kilka miesięcy była oddelegowana do pracy w amerykańskiej centrali firmy Microsoft, w zespole ds. znaków towarowych. Wcześniej przez trzy lata była prawniczką kancelarii Baker McKenzie. Przedtem przez ponad dwa lata pracowała w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej w Alicante, jako ekspert ds. znaków towarowych w wydziałach sprzeciwów i unieważnień oraz prawnik w izbie odwoławczej. Przez rok była prawniczką kancelarii White & Case.

Jest adwokatem, absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim.

– Na co dzień pracujemy z liderami branży nowych technologii oraz wiodącymi producentami dóbr konsumenckich, dla których wsparcie prawne w obszarze własności intelektualnej ma strategiczny wymiar. Dlatego konsekwentnie rozwijamy praktykę własności intelektualnej i nowych technologii, która w Polsce liczy już osiemnastu prawników – skomentował Tomasz Koryzma, partner kierujący tą praktyką.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl