ALTO doradcą spółki JR Holding przy inwestycji w Noxo Energy

295

ALTO doradzało JR Holding ASI S.A.  przy inwestycji kapitałowej w Noxo Energy sp. z o.o. – operatora sieci ładowania samochodów elektrycznych.

JR Holding jest spółką notowaną na NewConnect od listopada 2012 roku, inwestującą w kluczowe branże przyszłości: cyfrowy biznes, energię odnawialną czy przemysł kosmiczny.

„Inwestycja w Noxo Energy jest dla nas kolejnym projektem w sektorze odnawialnych energii. Jest to dla nas jedna z priorytetowych branż. Po zakończeniu inwestycji w Columbus Energy reinwestujemy zyski w przedsięwzięcia, które w naszej ocenie będą się szybko rozwijać. Mamy w swoim portfelu już producenta innowacyjnych pomp ciepła, firmy Igloo i Miloo Electronics, magazyny energii LaserTec czy producenta przełomowych baterii The Batteries. Noxo dołącza do tego portfolio i jestem przekonany, że zapewni nam w przyszłości oczekiwany zwrot z zainwestowanego kapitału – deklaruje January Ciszewski, inwestor i prezes JR Holding” – podaje JR Holding w oficjalnym komunikacie.

Noxo jest jednym z najszybciej rozwijających się operatorów stacji ładowania w Polsce, posiadającym ponad 250 punktów. Sieć stacji obejmuje swoim zasięgiem m.in. miejsca atrakcyjne turystycznie, cztero- i pięciogwiazdkowe hotele, parki rozrywki, pola golfowe oraz galerie handlowe.

ALTO zapewniło prawną obsługę transakcji, w szczególności wsparcie w przygotowaniu i negocjacjach dokumentacji transakcyjnej. Dodatkowo zespół przeprowadził podatkowe due diligence, a także doradzał w negocjowaniu podatkowych aspektów umowy inwestycyjnej.

Zespołem prawników ALTO kierował Rafał Kozłowski (counsel & attorney-at-law, head of M&A/VC ), wspierany przez Jędrzeja Besztaka (associate ), Szymona Tyńca (associate & advocate ), Aleksandrę Traczuk (junior associate ) oraz Ewę Michalską (junior associate ).

Nad podatkowymi elementami transakcji czuwali Daniel Banach (partner & tax advisor ) wraz z Mariuszem Miśkiewiczem (senior consultant ).

Materiał kancelarii ALTO