NGL Legal przyjęła prawniczkę podatkową na partnera

502

Katarzyna Czerkies-Laskowska jest od 20 lutego 2023 r. prawniczką i partnerem w NGL Tax – podatkowej praktyce kancelarii NGL Legal – poinformowała „Rynek Prawniczy” ta firma.

Kancelaria podała, iż będzie ona odpowiadać za „dalszy rozwój praktyki”.

Katarzyna Czerkies-Laskowska specjalizuje się w podatku dochodowym od osób prawnych, w kwestiach cen transferowych, zwłaszcza w branżach handlu detalicznego, przemysłu stoczniowego i transportu. Prowadzi szkolenia z tego zakresu. Reprezentuje strony kontroli i postępowań podatkowych oraz przed sądami administracyjnymi.

Wcześniej przez rok prowadziła własną praktykę doradztwa podatkowego. Przedtem przez 9,5 roku pracowała w firmie doradczej PwC, a przez 7,5 roku – w firmie doradczej Deloitte. Kancelaria NGL podała także, że przez pięć lat była urzędniczką organów skarbowych, m.in. prowadząc postępowania podatkowe.

Jest doradcą podatkowym, absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Gdańskim.

Zespół doradztwa podatkowego kancelarii NGL Legal pod oddzielną marką NGL Tax działa od  września 2020 r. Wówczas na jego czele stanęli partnerzy Bartosz Sankiewicz i Aleksandra Woś (obecnie w firmie doradczej C&C Chakowski & Ciszek).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl