Dentons doradza HB Reavis przy rekordowym finansowaniu na polskim rynku

287
Bartosz Nojek, partner w Zespole Bankowości i Finansów kancelarii Dentons

Kancelaria Dentons doradzała firmie HB Reavis przy pozyskaniu kredytu refinansującego realizację wielofunkcyjnego kompleksu budynków Varso Place w centrum Warszawy. Kwota kredytu wynosi 475 milionów euro, co czyni go największą tego typu transakcją w historii rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i jedną z największych w Europie Środkowo-Wschodniej. Finansowania udzieliło konsorcjum banków w składzie: Santander Bank Polska, Bank Pekao, Helaba oraz Berlin Hyp.

Varso Place to trzy budynki o łącznej powierzchni najmu 144 tys. mkw., w których mieszczą się biura, hotel, centrum innowacji oraz lokale usługowe. Wyróżniającą się częścią inwestycji jest 310-metrowy wieżowiec Varso Tower oddany do użytku w 2022 roku. Certyfikowane w systemach BREEAM (Outstanding ) i WELL (Gold ) budynki uzyskały wiele wyróżnień branżowych, w tym tytuł „Biurowca Roku”.

Zakres prac prawników i prawniczek Dentons obejmował kompleksowe wsparcie dla HB Reavis w przygotowaniu, negocjacjach i podpisaniu dokumentów finansowania oraz doradztwo w zakresie aspektów podatkowych i korporacyjnych.

– Wspieranie HB Reavis przy realizacji ich planów inwestycyjnych to dla nas zawsze ogromna satysfakcja i wyróżnienie. Cieszymy się, że ponownie mogliśmy doradzać przy wyjątkowym finansowaniu tak prestiżowego projektu, jakim jest Varso Place – powiedział Bartosz Nojek, partner w Zespole Bankowości i Finansów warszawskiego biura Dentons, który nadzorował transakcję.

Bartosza Nojka wspierali Aleksandra Czyż (senior associate ) oraz Mateusz Ciechomski (associate ) z Zespołu Bankowości i Finansów. Przy transakcji pracowali także prawnicy: Dariusz Stolarek (partner) i Maciej Sopel (senior associate ) z Zespołu Prawa Podatkowego, Michał Wasiak (partner) i Natalia Greiner (associate ) z Zespołu Spółek, Fuzji i Przejęć, a także Katarzyna Bilewska (partner), Wojciech Łysek (counsel ) i Radosław Żygadło (associate ) z Zespołu Postępowań Sądowych i Arbitrażu. W zakresie prawa luksemburskiego doradzał zespół w składzie: Stéphane Hadet (partner), Christophe Renaudin (counsel ), Yifan Zhang (senior associate ), Jinjing Zheng (associate ), Arnida Alija (associate ) z biura w Luksemburgu, natomiast w zakresie prawa słowackiego wsparcia udzielili Petra Štrbová (counsel ) i Dávid Stanek (associate ) z biura Dentons w Bratysławie.

Materiał kancelarii Dentons