Z kancelarii Deloitte Legal na głównego prawnika funduszu inwestycyjnego króla paczkomatów

851
(unsplash.com)

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, Piotr Siezieniewski jest od lipca 2022 r. głównym prawnikiem funduszu inwestycyjnego RiO Alternatywna Spółka Inwestycyjna, utworzonego przez Rafała Brzoskę, założyciela paczkomatowej firmy InPost. Przeszedł z kancelarii Deloitte Legal, w której jako partner współkierował praktyką fuzji i przejęć.

W funduszu RiO ASI jest partnerem, zajmuje też stanowisko general counsela, a w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością RiO ASI – wiceprezesa zarządu.

Jest to „rodzinne biuro (Single Family Office ) z siedzibą w Warszawie, które nadzoruje, kontroluje i zarządza zdywersyfikowanym portfelem inwestycji prywatnych i publicznych”. Jego założycielami i wspólnikami spółki są Rafał Brzoska i jego małżonka Omenaa Mensah.

Piotr Siezieniewski jako prawnik kancelaryjny specjalizował się w obsłudze transakcji fuzji i przejęć, w tym funduszy private equity. Doradzał przy badaniach due diligence, przygotowaniu i negocjowaniu dokumentacji transakcyjnej, zamknięciu transakcji. Pracował dla start-upów i inwestorów obsługując transakcje funduszy seed capital i venture capital.

W kancelarii Deloitte Legal pracował przez ponad pięć lat, w tym przez trzy lata, wraz z Ryszardem Manteufflem, kierował zespołem wykonującym obsługę transakcji fuzji i przejęć oraz funduszy private equity. Wcześniej przez prawie 10 lat był prawnikiem kancelarii Baker & McKenzie.

Jest radcą prawnym od 2011 r., absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2006).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl