Michał Smolny pokieruje praktyką nieruchomości w Eversheds Sutherland

272

2 stycznia 2023 r. do polskiego biura Eversheds Sutherland dołączył Michał Smolny. Jako partner stanął na czele praktyki nieruchomości, dotychczas wchodzącej w skład praktyki nieruchomości i projektów infrastrukturalnych, kierowanej przez Krzysztofa Wierzbowskiego.

Michał Smolny specjalizuje się w prawie nieruchomości i budowlanym oraz prawie odnawialnych źródeł energii. Ma prawie 20-letnie doświadczenie w doradztwie prawnym dla biznesu. Przed dołączeniem do Eversheds Sutherland pracował w kilku międzynarodowych kancelariach prawnych.

Wspiera klientów w transakcjach joint venture oraz deweloperskich z wiodącymi polskimi i międzynarodowymi deweloperami. Doradza w zakresie nabycia nieruchomości, budowy, wynajmu oraz sprzedaży nieruchomości magazynowych, biurowych, handlowych oraz zbiorowego zamieszkania (hotele, akademiki, serwisowane mieszkania senioralne, domy opieki, obiekty private rental sector ). Pracuje dla funduszy inwestujących w nieruchomości w Polsce. Uczestniczył w pionierskich przedsięwzięciach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego dotyczących budowy/finansowania budowy akademików oraz prywatnego szpitala w Polsce. W swojej dotychczasowej praktyce doradzał przy kilkudziesięciu transakcjach nabycia nieruchomości oraz transakcjach deweloperskich.

Zgodnie z nowo przyjętą strukturą organizacyjną kancelarii Krzysztof Wierzbowski pozostanie szefem praktyki projektów infrastrukturalnych. Obaj partnerzy będą ze sobą ściśle współpracować, gdyż zakresy ich praktyk zazębiają się.

– Witając Michała i życząc mu pasma sukcesów w nowej roli zawodowej, pragnę bardzo podziękować Krzysztofowi Wierzbowskiemu, który pozostaje niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie nieruchomości i infrastruktury. Krzysztof przez lata rozwijał te obszary, pracując przy niezliczonych, często pionierskich i strategicznych inwestycjach na polskim rynku, tym samym konsekwentnie budując renomę naszej kancelarii – mówi Ewa Łachowska-Brol, partner zarządzający polskim biurem Eversheds Sutherland.

– Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do kancelarii i objąć kierownictwo zespołu nieruchomości. Mam nadzieje, że moje dotychczasowe doświadczenia w zakresie nabywania, zabudowy, wynajmu oraz finansowania nieruchomości komercyjnych, a w szczególności nieruchomości magazynowych, biurowych i handlowych, przysłużą się klientom Eversheds Sutherland. Pozytywna energia,  zaangażowanie wspólników oraz całego zespołu pozwalają mi spojrzeć na przyszły rok z dużym optymizmem i skupić na potrzebach klientów kancelarii – tak swoje dołączenie do Eversheds Sutherland komentuje Michał Smolny.

Materiał kancelarii Eversheds Sutherland