Prawnik zbrojeniowy przeszedł do Dentons z kancelarii NGL Legal

389

Jarosław Witek jest od stycznia 2023 r. prawnikiem i partnerem w kancelarii Dentons – poinformowała ta firma „Rynek Prawniczy”, który ustalił, że przeszedł z kancelarii NGL Legal, w której również był partnerem.

Będzie odpowiadał w Dentons za multidyscyplinarny Zespół Obronności i Bezpieczeństwa, który rozszerzy zakres obsługi sektora zbrojeniowego, wykonywanej dotychczas przez kierowaną przez partner Annę Szymańską Praktykę Obronności i Bezpieczeństwa, wchodzącą w skład Zespołu Prawa Zamówień Publicznych i Kontraktów Rządowych, która nadal będzie doradzać w zakresie procedur zamówieniowych dla firm zbrojeniowych – podała kancelaria w komunikacie prasowym.

Jarosław Witek specjalizuje się w obsłudze negocjacji i zawierania umów na dostawy broni i uzbrojenia oraz związanych z nimi umów offsetowych (kompensacyjnych, dotyczących transferu technologii i licencji) z agendami polskiego Ministerstwa Obrony Narodowej (kiedyś Inspektorat Uzbrojenia, obecnie Agencja Uzbrojenia). Pracował dla firm zbrojeniowych – dostawców uzbrojenia, sprzętu wojskowego i lotniczego, systemów awionicznych i rakietowych.

Wcześniej przez ponad cztery lata był prawnikiem kancelarii NGL Legal. Przedtem przez prawie 11 lat pracował w kancelarii DLA Piper.

Jest radcą prawnym, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2008).

Zdaniem Arkadiusza Krasnodębskiego, partnera zarządzającego Dentons, cytowanego w komunikacie prasowym, w obliczu wojny w Ukrainie społeczeństwo polskie musiało zredefiniować podejście do bezpieczeństwa na płaszczyźnie obronności, toteż dołączenie do warszawskiego biura kancelarii prawnika, który „wzmocni doradztwo w tym zakresie” jest  „naturalnym krokiem, wpisującym się nie tylko w strategię rozwoju naszej kancelarii, ale wynikającym przede wszystkim z dynamiki rynku i zmian w otaczającej rzeczywistości”.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl