Crido doradzało firmie Amplifon przy transakcji w branży produktów medycznych

107

Interdyscyplinarny zespół ekspertów Crido doradzał firmie Amplifon przy przejęciu 100 proc. udziałów podmiotu z branży produktów medycznych. Jest to kolejny krok w budowaniu przewagi rynkowej Amplifonu, która oferuje spersonalizowane i innowacyjne produkty i usługi związane ze słuchem.

Amplifon, firma działająca w branży produktów medycznych powiększyła swój portfel w Polsce kupując 100 proc. udziałów podmiotu oferującego usługi w tym samym sektorze. Zespół ekspertów Crido był odpowiedzialny za aspekty prawne i podatkowe transakcji po stronie kupującego.

– Jako Crido wspieramy firmy, które chcą poszerzać zakres swojej działalności i rozwijać się – również poprzez szeroko rozumiany obszar M&A. Transakcja Amplifonu to kolejny projekt konsolidacyjny, w którym mogliśmy doradzać stronie kupującej i który prowadzi do zdobycia większej przewagi i udziałów w rynku. Cieszy nas to, że klienci powierzają nam przeprowadzenie takich transakcji i że możemy dokładać naszą cegiełkę do rozwoju ich biznesu – mówi Przemysław Furmaga, partner odpowiedzialny za doradztwo prawne w zespole M&A w Crido.

Za prawne aspekty transakcji, w tym due diligence prawne i  przygotowanie dokumentacji transakcyjnej, odpowiadali Przemysław Furmaga, partner odpowiedzialny za doradztwo prawne w  zespole M&A w Crido, Michał Klimowicz, senior associate w Crido, oraz Filip Sobociński, junior associate w Crido. Od strony podatkowej kupującemu doradzali Mateusz Stańczyk, partner odpowiedzialny za doradztwo podatkowe w zespole M&A w Crido, Tomasz Koterbski, menedżer w Crido oraz Maciej Rosiński, starszy konsultant w Crido.

Zespół M&A Crido wspiera klientów we wszystkich lub wybranych obszarach procesu transakcyjnego: corporate finance, badań due diligence (finansowego, podatkowego, prawnego), opracowania struktur transakcyjnych, przygotowania dokumentacji transakcyjnej, a także doradztwa prawnego i podatkowego na każdym etapie transakcji.

Materiał kancelarii Crido Legal