Była dyrektorka w urzędzie ochrony konsumentów dołączyła do kancelarii WKB

484

Izabela Szewczyk-Krzyżanowska jest od czerwca 2022 r. w zespole kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr – poinformowała „Rynek Prawniczy” ta firma podając, iż dołączyła na stanowisko doradczyni (counsel ) w praktyce prawa konkurencji i prawa konsumenckiego.

Wraz z nią zespół tej praktyki liczy 15 osób. Zasiliła także nowo utworzony zespół, który doradzać będzie w kwestiach legislacyjnych.

Izabela Szewczyk-Krzyżanowska w latach 2003-2021 była urzędniczką w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów, gdzie od 2008 r. pełniła funkcję zastępcy dyrektora, a następnie dyrektora Departamentu Ochrony Zbiorowych Interesów Konsumentów. Jak informuje kancelaria, uczestniczyła z ramienia rządu polskiego w negocjacjach z organami Unii Europejskiej w sprawie implementacji do krajowego porządku prawnego unijnych regulacji prawa konsumenckiego. W Polsce natomiast opracowywała i koordynowała procesy legislacyjne projektów aktów prawnych z zakresu ochrony konsumentów. Odpowiedzialna była także za nadzór nad systemem pozasądowego rozwiązywania sporów konsumenckich. Współpracowała z rzecznikami konsumentów, organizacjami konsumenckimi, organizacjami reprezentującymi interesy przedsiębiorców.

Jest autorką opinii, stanowisk oraz analiz prawnych, w szczególności w zakresie wniosków prejudycjalnych do Trybunału Sprawiedliwości UE, a także współautorką publikacji z zakresu prawa konsumenckiego.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl