Baker McKenzie, CMS i Dentons zamknęły biura w Kijowie

832

„Módlcie się za Ukrainę i naród ukraiński” – wezwała tamtejsza kancelaria Arzinger, która wydała dziś rano oświadczenie potępiające rosyjską inwazję.

Jak informuje angielski portal internetowy dla branży prawniczej „The Global Legal Post”, ta firma zapowiedziała, że ​​zrobi wszystko, co w jej mocy, aby utrzymać działalność w swoich biurach w Kijowie, Lwowie i Odessie „tak długo, jak to będzie możliwe”.

W oświadczeniu stwierdzono, że naród ukraiński „jest zjednoczony, stoimy wyprostowani, a nasza armia jest tak silna, jak nigdy wcześniej, będąc doskonale wyszkoloną, zaopatrywaną i wspieraną przez naszych międzynarodowych partnerów”.

Kancelaria wezwała inne kraje, by „w końcu się obudziły, zmierzyły się z rzeczywistością i powstrzymały rosyjskiego potwora”.

„The Global Legal Post” podał też, iż zarówno Baker McKenzie – pierwsza międzynarodowa kancelaria prawnicza, która zaczęła działać na Ukrainie – jak i kancelarie CMS oraz Dentons, poinformowały o zamknięciu swoich biur w Kijowie, ze względu na bezpieczeństwo pracowników.

„Ich bezpieczeństwo jest naszym priorytetem numer jeden, a nasze myśli są z nimi i wszystkimi, których to dotyka w tym trudnym czasie. W miarę możliwości nasi partnerzy współpracują z klientami, aby określić możliwości kontynuowania świadczenia pomocy prawnej w innych miejscach, a my zapewniamy dalsze wsparcie za pośrednictwem naszej sieci biur w całej Europie” – cytuje oświadczenie firmy Baker McKenzie „The Global Legal Post”.

Natomiast Dentons, cytowana przez „The Global Legal Post”, oświadczyła: „Jesteśmy w stałym kontakcie z naszym zespołem w Kijowie i zapewnimy naszym kolegom wszelką potrzebną pomoc, w tym w przeniesieniu się do sąsiednich krajów. Po bezpiecznej przeprowadzce nasz ukraiński zespół będzie pracował zdalnie lub z innych biur Dentons, aby zaspokoić potrzeby naszych klientów”.

Z kolei kancelaria CMS stwierdziła, iż jest „zaniepokojona i głęboko zasmucona sytuacją na Ukrainie”. W jej oświadczeniu, cytowanym przez „The Global Legal Post”, można przeczytać: „Mamy oddany zespół, który od jakiegoś czasu pracuje, aby pomóc kolegom w Kijowie, zwłaszcza gdy zaczęły się pojawiać problemy (…). Chociaż połączenia komunikacyjne działają, podjęliśmy decyzję o zamknięciu biura w Kijowie do odwołania. Nasze myśli w tym trudnym czasie są z kolegami, klientami i przyjaciółmi. Jak wielu, mamy nadzieję na pokojowe rozwiązanie tego konfliktu”.

Opracowanie: Ireneusz Walencik