JDP w procesie budowy najnowocześniejszej w Polsce ocynkowni dla Inter Metal

309

Kancelaria JDP doradzała Inter Metal (Grupa Saferoad) jako inwestorowi w procesie budowy najnowocześniejszej w Polsce ocynkowni ogniowej.

Obiekt powstał w Inowrocławiu i – jak podaje Inter Metal – jest to prawdopodobnie jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie obiektów tego typu w Europie.

Kancelaria JDP doradzała Inter Metal w trakcie całego procesu inwestycyjnego, począwszy od przygotowania nieruchomości pod inwestycję, przygotowanie dokumentacji i wsparcie w negocjacjach umów wykonawczych, w tym umów o zaprojektowanie i dostawę technologii, w kwestiach związanych z pozwoleniami publicznoprawnymi, jak również w związku z rozliczeniem procesu budowlanego z jego poszczególnymi uczestnikami.

Szczególnym wyzwaniem organizacyjnym w ramach projektu była koordynacja działań poszczególnych uczestników procesu budowalnego, w tym włoskiego dostawcy technologii, w okresie ograniczeń związanych z pandemią COVID-19.

Maciej Chrzan, Jakub Majewski, Piotr Duma, Artur Krępa, Magdalena Zasiewska

Spółce Inter Metal doradzał zespół prawników kierowany przez r. pr. Macieja ChrzanaLL.M. (partnera kierującego Zespołem Prawa Nieruchomości), w skład którego wchodzili adw. Jakub Majewski (counsel ), r. pr. Piotr Duma (counsel ), r. pr. Artur Krępa (associate ) oraz doradca podatkowy Magdalena Zasiewska (Head of Taxes ).

Materiał kancelarii JDP Drapała & Partners