Greenberg Traurig pozyskała prawniczki z kancelarii Rymarz Zdort i Noerr

1041

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, Izabela Szponar jest od kwietnia 2021 r. prawniczką kancelarii Greenberg Traurig. Poprzednio była prawniczką w Rymarz Zdort. Joanna Kuc przystąpiła do Greenberg Traurig w maju 2021 r. przechodząc z kancelarii Noerr. Obie przyjęto na stanowiska senior associate.

(www.linkedin.com)

Izabela Szponar jest prawniczką procesową. Reprezentuje strony sporów gospodarczych, cywilnych i arbitrażowych, w tym handlowych, korporacyjnych i potransakcyjnych, a także postępowań karnych gospodarczych. Zajmuje się także zagadnieniami compliance. Pracowała dla firm z branż inwestycyjnej, finansowej, budowlanej, nieruchomości, farmaceutycznej. Doradzała spółkom giełdowym, funduszom inwestycyjnym, przedsiębiorstwom zagranicznym w zakresie polskich przepisów, przygotowywała dla nich projekty aktów legislacji wewnętrznej.

Wcześniej przez ponad rok pracowała w kancelarii Rymarz Zdort, a przez trzy lata – w jej poprzedniczce Weil, Gotshal & Manges. Przedtem przez prawie cztery lata pracowała w kancelarii SQlegal z Warszawy.

Jest adwokatem od 2015 r., absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2011).

(www.linkedin.com)

Joanna Kuc jest prawniczką transakcyjną. Specjalizuje się w prawie korporacyjnym i obsłudze transakcji: na rynku kapitałowym, fuzji i przejęć, private equity, a także finansowania i restrukturyzacji przedsiębiorstw.

Wcześniej przez ponad rok była prawniczką kancelarii Noerr. Przez pół roku pracowała jako prawnik wewnętrzny w firmie Limitless, przez 4,5 roku – w kancelarii Clifford Chance i przez pół roku – w White & Case.

Jest adwokatem od 2019 r., absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2014).

Ponadto od kwietnia 2021 r. do Greenberg Traurig dołączyli młodzi prawnicy. Kancelaria podała w Internecie, że są to: aplikant radcowski Łukasz Chmura, który przyszedł z banku PKO BP, a już wcześniej na studiach był w niej paralegalem, Maria Kalinowska – ze Squire Patton Boggs, oboje jako associates w praktyce korporacyjnej, Wiktor Wacławski, który także już wcześniej pracował w Greenberg Traurig, jako associate w praktyce nieruchomości, oraz troje paralegals: Viktor Danel (student UW), Maciej Jabłoński i Julia Osiecka.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl