Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, Agnieszka Koniewicz jest od maja 2021 r. prawniczką i partnerem w kancelarii Penteris. Przeszła z kancelarii Rymarz Zdort, w której na stanowisku counsela współkierowała praktyką nieruchomości. Teraz Piotr Fedorowicz kieruje tą praktyką samodzielnie.

Agnieszka Koniewicz specjalizuje się w prawie nieruchomości i budowlanym oraz w obsłudze transakcji na rynku nieruchomości obejmujących centra handlowe, biurowce, magazyny, hotele, inwestycje przemysłowe i mieszkaniowe. Opracowuje struktury transakcji nabycia aktywów i udziałów w nich. Sporządza i negocjuje dokumenty transakcyjne, umowy inwestycyjne i deweloperskie (o zarządzanie procesem budowlanym, o prace projektowe), umowy o roboty budowlane, umowy związane z zarządzaniem i eksploatacją wybudowanych obiektów (najmu, dzierżawy, operacyjne i franczyzowe). Doradza przy zabezpieczeniu i weryfikacji tytułu do nieruchomości. Występuje w postępowaniach administracyjnych o pozwolenia i decyzje dotyczące budowy i eksploatacji inwestycji. Obsługiwała inwestycje realizowane w modelu partnerstwa publiczno-prywatnego. Doradzała w sprawach prawa zamówień publicznych. Pracowała dla inwestorów, funduszy, deweloperów, banków.
Przez ostatnich 14 miesięcy była prawniczką kancelarii Rymarz Zdort. Wcześniej przez prawie 2,5 roku pracowała w jej poprzednicze, amerykańskiej kancelarii Weil, Gotshal & Manges w Polsce. Przedtem przez prawie 7,5 roku była prawniczką kancelarii Linklaters, a przez pięć lat – kancelarii Smoktunowicz & Falandysz.
Jest radcą prawnym od 2007 r., doktorem prawa (2011) i absolwentką studiów prawniczych (2002) Uniwersytetu Warszawskiego, na którego wydziale prawa od siedmiu lat jest adiunktem w katedrze prawa cywilnego.
Ruchy kadrowe w kancelarii Penteris
Kancelaria powstała z początkiem 2020 r., kiedy cały zespół skandynawskiej kancelarii Magnusson przeszedł do tej, właśnie utworzonej, nowej polskiej firmy prawniczej.
W styczniu tegoż roku do jej praktyki nieruchomości dołączyła Izabela Bogucka, która przeszła z Dentons. W czerwcu przystąpił do Penterisu Piotr Zawadzki, który opuścił kancelarię Bird & Bird, by objąć stanowisko szefa praktyki własności intelektualnej. Już w marcu 2021 r. odszedł do kancelarii KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński, wraz z Ewa Bugajską.
W październiku 2020 r. z Penterisu odeszła grupa pięciorga prawników, tworząc własną kancelarię Legal Kraft. Byli to: Artur Swirtun, Tomasz Rysiak (obaj zajmujący się obsługą transakcji M&A ), Dawid Demianiuk, Paweł Piechociński (obaj zajmujący się obsługą transakcji real estate), Małgorzata Błahuciak (zajmująca się obsługą finansowania transakcji real estate).
W grudniu 2020 r. do Penterisu przyszła Małgorzata Motyl, prawniczka specjalizująca się w zagadnieniach compliance, wcześniej współpracująca z poznańską kancelarią DSK Depa Szmit Kuźmiak Jackowski i warszawską kancelarią PF (Paweł Frańczak) Law Advocates & Partners.
W lutym 2021 r. nowym członkiem zespołu został Konrad Pecelerowicz (nieruchomości), którzy przeszedł z warszawskiej kancelarii KPRF. W marcu przyłączyli się Wojciech Jaskuła, specjalista od podatków, którzy przyszedł z firmy KPMG, oraz Małgorzata Kociszewska, specjalistka od prawa własności intelektualnej, przychodząc z kancelarii BCLA Bisiorek Cieśliński i Wspólnicy.
Na początku maja natomiast do Penterisu dołączyła prawniczka procesowa Joanna Piechowiak, poprzednio w litygacyjnej kancelarii Rö (Radwan-Röhrenschef Petruczenko Tokarzewska).
Ireneusz Walencik











