Zmarł założyciel kancelarii Oleś & Rodzynkiewicz

2219

Mateusz Rodzynkiewicz, współzałożyciel krakowskiej kancelarii Oleś & Rodzynkiewicz, zmarł 10 marca 2021 roku po długiej walce z chorobą. Żył 56 lat.

Mateusz Rodzynkiewicz był prawnikiem transakcyjnym. Specjalizował się w prawie spółek i handlowym, w prawie publicznego obrotu papierami wartościowymi. Doradzał przy fuzjach i przejęciach przedsiębiorstw, transakcjach pozyskiwania kapitału na rynku regulowanym oraz restrukturyzacji firm.

Był radcą prawnym, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim, doktorem nauk prawnych tej uczelni. Przez lata był także jej pracownikiem naukowym i dydaktycznym, łącząc zainteresowanie teorią prawą z doświadczeniem praktyki prawniczej. Napisał między innymi komentarz do Kodeksu spółek handlowych.

Wraz z Wiesławem Olesiem na początku 1995 r. otworzył w Krakowie jedną pierwszych firm prawniczych obsługujących gospodarkę – kancelarię Oleś & Rodzynkiewicz.

„Pozostanie w naszej pamięci jako człowiek pełen poczucia humoru, niesamowitego dystansu do siebie, rzadkiej umiejętności odnajdywania analogii niedostrzegalnych na pierwszy rzut oka, a przede wszystkim jako człowiek o wielkim sercu nie tylko do ludzi, ale też zwierząt.

Panie Mecenasie, Mateusz – dziękujemy za wszystko. Pozostaniesz na zawsze w naszej pamięci i w naszych sercach” – pożegnali go współpracownicy z kancelarii Oleś & Rodzynkiewicz.

Ireneusz Walencik