Kochański & Partners zasila się czwórką technologicznych prawników z SSW

1671
Piotr Gałka, Piotr Kaniewski, Łukasz Węgrzyn, Szymon Ciach

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, Łukasz Węgrzyn, Piotr Gałka, Szymon Ciach i Piotr Kaniewski są od 2 listopada 2020 r. prawnikami kancelarii Kochański & Partners. Wszyscy odeszli z kancelarii Spaczyński Szczepaniak i Wspólnicy (SSW Pragmatic Solutions).

To specjaliści od prawa informatycznego i nowych technologii, którzy do SSW przystąpili około połowy 2018 r., przechodząc z kancelarii Maruta Wachta.

Nowy zespół ma w Kochański & Partners obsługiwać m.in. migracje firmowych środowisk informatycznych do chmury obliczeniowej; zamówienia i kontrakty informatyczne i technologiczne, w tym oparte na technologii łańcucha bloków (blockchain); cyfrowe transformacje przedsiębiorstw.

Łukasz Węgrzyn jako partner kierował w SSW praktyką technologii. Taką sama kieruje jako partner w Kochański & Partners. Specjalizuje się w prawie nowych technologii oraz własności intelektualnej. Świadczy usługi doradztwa prawnego w procesach transformacji cyfrowej, w tym przy kontraktowaniu, budowie i zarządzaniu systemami informatycznymi oraz korzystaniu z systemów cloud computingu. Obsługiwał firmy z sektora TMT (Technology-Media-Telecommunications).

Wcześniej przez 2,5 roku był prawnikiem kancelarii SSW. Przedtem przez ponad pięć lat pracował w kancelarii Maruta Wachta, w której ostatnio był partnerem. Przedtem pracował pół roku w kancelarii Bird & Bird, a także jako prawnik firmowy (in-house) w firmie informatycznej netPR.pl (prawie 1,5 roku) oraz w korporacjach medialnych MTV Networks (ponad 1,5 roku) i Grupa Radiowa Agory (prawie 2,5 roku).

Jest absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim (2004).

Piotr Gałka w SSW zajmował stanowisko senior associate, w Kochański & Partners jest counselem. Specjalizuje się w prawnych zagadnieniach transakcji technologicznych, transformacji cyfrowej, zamówień informatycznych, wdrożeń rozwiązań blockchain dla pozyskiwania finansowania.

Wcześniej przez 2,5 roku był prawnikiem kancelarii SSW, a przedtem przez dwa lata – kancelarii Maruta Wachta, a przez trzy – Domański Zakrzewski Palinka. Przez rok był prawnikiem wewnętrznym w funduszu Inovo Venture Partners.

Jest radcą prawnym, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim.

Szymon Ciach w SSW zajmował stanowisko associate, w  Kochański & Partners jest senior associate. Specjalizuje się w prawie nowych technologii oraz doradztwie prawnym w sprawach transformacji cyfrowej przedsiębiorstw, w tym przy realizacji przedsięwzięć informatycznych. Doradzał przy przygotowywaniu i negocjowaniu kontraktów IT, w tym dotyczących projektów wdrożeniowych, usług chmurowych, licencji oprogramowania, a także umów utrzymania i rozwoju systemów informatycznych.

Wcześniej przez 2,5 roku był prawnikiem kancelarii SSW, a przedtem przez tyle samo – kancelarii Maruta Wachta. Jest radcą prawnym od 2019 r., absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim (2015).

Piotr Kaniewski w SSW zajmował stanowisko associate, w  Kochański & Partners jest senior associate. Specjalizuje się w prawnych kwestiach nowych technologii i transformacji cyfrowej, w tym w obsłudze tzw. zwinnych (agile) kontraktów informatycznych, systemów zarządzania dostawcami, cloud  computingu i sektora fintech. Doradzał przy przygotowywaniu i negocjowaniu umów IT, w tym o wdrożenie, utrzymanie i rozwój systemów informatycznych, licencyjnych i dotyczących usług chmurowych, a także w sprawach zarządzania prawami autorskimi, w tym licencjami na oprogramowanie.

Wcześniej przez niespełna 2,5 roku był prawnikiem kancelarii SSW, a przedtem przez cztery lata – kancelarii Maruta Wachta.

Jest adwokatem, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2016).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl