Dwaj prawnicy z Polski zostaną międzynarodowymi partnerami w White & Case

2008

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, Rafał Kamiński i Maciej Zalewski są na najnowszej partnerskiej liście awansowej w globalnej firmie prawniczej White & Case.

Znaleźli się w gronie 40 prawników, którzy zostaną międzynarodowymi partnerami kancelarii 1 stycznia 2021 r.

Listę ogłoszono 9 października 2020 r. – obejmuje prawników z 11 globalnych praktyk i 17 biur sieci.

– Nasi nowi partnerzy okazali konsekwentne i długoletnie oddanie klientom i firmie. Ich energia, entuzjazm i skupienie się na dostarczaniu doskonałej obsługi pomogą rozwijać kancelarię i odnosić jej sukcesy w nadchodzących latach – skomentował awanse Hugh Verrier, prezes White & Case.

Rafał Kamiński awansuje ze stanowiska partnera lokalnego w praktyce rynków kapitałowych. Specjalizuje się w prawie handlowym i papierów wartościowych, w  obsłudze transakcji na rynkach kapitałowych oraz zagadnieniach ładu korporacyjnego (corporate governance ). Doradzał przy obsłudze transakcji na papierach wartościowych, fuzji i przejęć, private equity.

W White & Case pracuje od 12 lat.

Jest radcą prawnym od 2012 r., absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim (2008).]

Maciej Zalewski awansuje ze stanowiska partnera lokalnego w praktyce fuzji i przejęć. Specjalizuje się w prawie korporacyjnym i handlowym, w obsłudze transakcji fuzji i przejęć, finansowania projektów, zamówień publicznych w sektorze zbrojeniowym, oraz firm lotniczych, z rynku nieruchomości z branż handlowej i informatycznej.

W White & Case pracuje od ponad 7,5 roku. Wcześniej był prawnikiem kancelarii Greenberg Traurig oraz jej poprzedniczek, kancelarii Dewey & LeBoeuf i Dewey Ballantine, w sumie przez 10 lat. Przedtem przez cztery lata pracował w amerykańskiej kancelarii Hunton & Williams w Warszawie, przez rok w firmie konsultingowej KPMG.

Jest radcą prawnym, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (1997).

Zdjęcia: www.whitecase.com

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl