Z szefa private equity w kancelarii na menedżera funduszu finansującego procesy

1405

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, Gabriel Olearnik jest od marca 2020 r. dyrektorem zarządzającym w amerykańskiej firmie inwestycyjnej Delta Capital Partners Management. Przeszedł z kancelarii Kochański & Partnerzy, w której kierował praktyką private equity.

Gabriel Olearnik zajmuje w Delta Capital Partners Management stanowisko managing director na Europę.

Delta Capital Partners Management to amerykańska firma private equity wyspecjalizowana m.in. w finansowaniu procesów sądowych i kancelarii prawniczych. Tzw. litigation funding to rozwijający się biznes inwestycyjny, który polega na dostarczaniu klientom, przede wszystkim przedsiębiorcom – za wynagrodzeniem – środków na dochodzenie roszczeń gospodarczych w sądach czy arbitrażu, na opłaty i honoraria prawników. Firma jest zainteresowana rozwojem takiej działalności także w Polsce.

Gabriel Olearnik specjalizuje się w obsłudze funduszy private equity, pozyskiwania przez nie kapitału inwestycyjnego, transakcji fuzji i przejęć, przedsięwzięć typu joint venture oraz prowadzeniu sporów sądowych i arbitrażowych.

Wcześniej przez 2,5 roku był prawnikiem kancelarii Kochański Zięba i Partnerzy i Kochański & Partnerzy, w której jako partner kierował praktyką private equity. Przedtem przez ponad siedem lat pracował w kancelarii najpierw Salans, potem Dentons. W tym okresie był przez kilka lat oddelegowanym do Londynu głównym prawnikiem inwestującej w nieruchomości firmy Tristan Capital Partners. Ma uprawnienia angielskiego solicitora, toteż przedtem był także prawnikiem (associate) w londyńskich biurach kancelarii Mayer Brown (ponad dwa lata), Halliwells (przez rok) i Clifford Chance (dwa lata na stażu trainee solicitor).

Uzupełniające studia prawnicze LLM ukończył w Londynie, w King’s College w 2010 r.

– Zatrudniając najlepszych specjalistów i budując obecność geograficzną Delta realizuje kluczowe cele biznesowe na 2020 r. Przyjęcie Gabriela Olearnika do zespołu zarządzającego w istotny sposób zwiększa nasze możliwości w całej Europie i świadczy o naszym stałym zaangażowaniu w zapewnianie niezrównanej obsługi stronom wnoszącym roszczenia, kancelariom prawnym, profesjonalnym usługodawcom oraz innym użytkownikom końcowym finansowania sporów sądowych w tym ważnym regionie – skomentował Christopher DeLise, założyciel i prezes Delta Capital Partners Management.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl