Kancelaria Zięba & Partners doradzała EG A/S przy kolejnej transakcji M&A

344

Kancelaria Zięba & Partners (ZP) doradzała długoletniemu klientowi EG A/S w zakresie polskich aspektów przejęcia 100 proc. udziałów w Holte AS.

Holte jest wiodącym norweskim dostawcą oprogramowania do zarządzania przepływem pracy dla małych i średnich przedsiębiorstw z branży budowlanej. Holte zatrudnia 135 osób w Oslo, Tønsberg, Trondheim i Gdańsku.

ZP przeprowadziła due diligence polskiej spółki Holte Software Poland, koncentrując się na kwestiach informatycznych i pracowniczych oraz charakterystycznych dla Polski aspektach zabezpieczenia przejęcia. Zespołem ZP kierowała Aleksandra Polak, partner, którą wspierali inni partnerzy kancelarii Marcin Huczkowski (TMT) i Anna Cichońska (prawo pracy) oraz prawnicy Bartosz Jussak i Aleksandra Kuliczkowska. Cały proces akwizycji został przeprowadzony przez duńską kancelarię Dahl.

EG A/S jest wiodącym skandynawskim dostawcą oprogramowania branżowego, który dynamicznie rozwija się w Polsce. ZP na co dzień zapewnia EG bieżące doradztwo prawne.

– Gratulujemy firmie EG tego przejęcia. Nasze wsparcie dla EG zwiększa się w miarę rozwoju firmy w Polsce, co jest bardzo ekscytujące. Szczególnie cieszymy się, że możemy odegrać integralną rolę w tym rozwoju. Z przyjemnością będziemy wspierać zespół EG w jego działaniach w Polsce i dalszych planach – komentuje współpracę z EG A/S Aleksandra Polak.

Materiał kancelarii Zięba & Partners