Kancelarie z Polski znów z szansami na euronagrody Chambers & Partners

687

Na liście firm prawniczych nominowanych do nagród Chambers Europe Awards 2020 znalazło się sześć kancelarii działających w Polsce: Clifford ChanceCMS Cameron McKenna Nabarro OlswangDentonsLinklaters, Sołtysiński Kawecki & Szlęzak, Wardyński i Wspólnicy. W porównaniu z nominacjami z 2018 r. nowe w tym gronie są trzy ostatnie.

Wydawnictwo Chambers and Partners, publikujące katalogi firm prawniczych w formie liczących się w branży rankingów, po roku przerwy powraca do rozdawania nagród dla najlepszych firm prawniczych w Europie. W 2019 r. zamiast Chambers Europe Awards zorganizowało konkurs Chambers Diversity & Inclusion Awards – po raz pierwszy wyłaniało w nim europejskie kancelarie, firmowe zespoły prawne oraz poszczególnych prawników z Europy, wyróżniających się w popieraniu „różnorodności i włączania” (diversity & inclusion – D&I), szczególnie w odniesieniu do przedstawicieli środowiska LGBT+ oraz kobiet (gender).

W 2020 r. znów będą wręczane Chambers Europe Awards, nie będzie natomiast europejskich Chambers Diversity & Inclusion Awards.

Tegoroczne shortlists nominowanych ogłoszono 6 lutego 2020 r. Nagrody uhonorują pracę krajowych i międzynarodowych firm prawniczych w Europie. Odzwierciedlą ich znaczące osiągnięcia, w tym wybitne dokonania w doradztwie, imponujący wzrost strategiczny i doskonałą jakość obsługi klientów.

Nominacje do nagród są wspólnym dziełem zespołu ekspertów wydawnictwa opracowujących doroczny ranking Chambers Europe – renomowany przewodnik po firmach prawniczych, opracowywany na podstawie wywiadów z ich klientami, którego najnowsza edycja zostanie ogłoszona w marcu. Laureatów nagród wybierze jury z krótkiej listy nominowanych, które w tym roku zostały ogłoszone dla 25 państw i regionów Europy.

W 2018 r. nagrodę Chambers Europe Award dla najlepszej firmy prawniczej roku w Polsce zdobyła kancelaria Clifford Chance. W ówczesnej edycji konkursu żadna kancelaria z Polski nie dostała natomiast nagrody Client Service Award przyznawanej za najwyższą jakość obsługi klientów.

W 2017 r. nagrodę dla najlepszej firmy prawniczej roku w Polsce zdobyła Greenberg Traurig. Kancelaria CMS otrzymała natomiast nagrodę Client Service Award za najwyższą jakość obsługi klientów w Polsce.

W 2016 r. laureatem nagrody Chambers Europe Award dla najlepszej firmy prawniczej roku w Polsce była kancelaria Dentons. Greenberg Traurig otrzymała natomiast nagrodę Client Service Award.

W 2015 r. laureatem nagrody Chambers Europe Award dla firmy prawniczej roku w Polsce była kancelaria Domański Zakrzewski Palinka, która wówczas zdobyła laur najlepszej już po raz piąty (wcześniej w latach 2008, 2011, 2012 i 2013).

W 2014 r. laureatami z Polski były kancelarie Wardyński i Wspólnicy oraz Dentons. Pierwsza otrzymała nagrodę dla najlepszej krajowej, a druga – dla najlepszej międzynarodowej firmy prawniczej roku.

Tegoroczne laury zostaną wręczone 24 kwietnia 2020 r. w Madrycie.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl