Baker McKenzie kancelarią roku w konkursie portalu o rynku nieruchomości

580

Jak dowiedział się „Rynek Prawniczy”, kancelaria Baker McKenzie zwyciężyła w konkursie-plebiscycie na najlepszą firmę prawniczą w obsłudze rynku nieruchomości w 2019 r.

W kategorii „Kancelaria Roku” konkursu Prime Property Prize 2019, zorganizowanego przez redakcję internetowych portali Propertynews i Propertydesign, nominowane były ponadto kancelarie Baker Tilly Woroszylska Legal, CMS, Dentons, Noerr. Laureatem ubiegłorocznej edycji konkursu była kancelaria Dentons.

Konkurs rozstrzygnięto 11 września 2019 r. podczas gali w warszawskim hotelu Sheraton zorganizowanej na zakończenie pierwszego dnia Property Forum 2019 – największej konferencji branży nieruchomości komercyjnych w Polsce. W ósmej edycji plebiscytu, który ma wyłaniać „firmy oraz projekty, które w ostatnim roku miały największy wpływ na wydarzenia na rynku nieruchomości komercyjnych, a także osobistości, których spektakularne działania odegrały kluczową rolę w rozwoju całej branży”, po raz drugi wybierano laureata spośród firm prawniczych wyspecjalizowanych w obsłudze krajowego rynku commercial real estate.

W kategorii „Kancelaria Roku” nagroda jest przyznawana kancelariom, „których zespoły swoją wiedzą oraz postawą realizują najwyższe standardy świadczenia usług prawnych na rynku nieruchomości komercyjnych i wnoszą wybitny wkład do praktyki prawniczej”.

W sumie w konkursie było 14 kategorii, m.in. „Człowiek Roku”, „Najemca Roku”,  „Deweloper Roku”, „Zielony Budynek”, „Doradca Roku”, „Inwestycja Roku” (oddzielnie dla handlu, biur, magazynów i hoteli).

Zgodnie z regulaminem konkursu, każdy z członków Forum Ekspertów przesyłał pięć propozycji nominacji w poszczególnych kategoriach wraz z krótkim uzasadnieniem. Na podstawie przesłanych propozycji redakcja utworzyła listę Top 5 dla każdej kategorii. Listy nominowanych opublikowano w portalach Propertynews oraz Propertydesign. Na nominowanych głosowali eksperci oraz równocześnie czytelnicy obu portali. Zwycięzcy zostali wyłonieni po zliczeniu punktów wynikających z otrzymanych głosów ekspertów (każdy to 10 pkt.) i czytelników portali (każdy głos/klik internauty to 1 pkt.) – decydowała suma punktów.

Organizatorem Prime Property Prize 2019 była Grupa PTWP – wydawca portali Propertynews i Propertydesign, organizator konferencji Property Forum 2019.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl