CMS doradzała Motel One przy transakcji nabycia hotelu

498
(www.motel-one.com)

Kancelaria CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang poinformowała „Rynek Prawniczy”, że doradzała niemieckiej sieci hotelarskiej Motel One przy nabyciu budynku hotelowego w Warszawie od niemieckiej firmy deweloperskiej Strabag Real Estate, która go wybudowała.

Zawartą transakcją firma Motel One wchodzi na polski rynek; otworzyła 2 lipca 2019 r. pierwszy hotel Motel One Warszawa-Chopin. Jego nazwa pochodzi od tego, że hotel stoi naprzeciwko Narodowego Instytutu i Muzeum Fryderyka Chopina w Zamku Ostrogskich. Do polskiego kompozytora i jego muzyki nawiązuje też wystrój jego lounge lobby i recepcji, na ścianie której namalowano przedstawiający go mural.

Hotel ma 333 pokoje, w strefie lounge m.in. bar, który serwuje 36 rodzajów ginu i koktajle, turkusowe fotele w kształcie jajka (egg chair), które są znakiem marki Motel One, czy zaciszny kącik do słuchania muzyki Chopina. Jest także sala konferencyjna, podziemny parking, przechowalnia bagażu i bezpłatna sieć internetowa wi-fi.

Pokoje z łazienkami mają dźwiękoszczelne okna, aksamitne, nieprzepuszczające światła zasłony, łóżka z materacami sprężynowymi z pościelą z egipskiej bawełny z antyalergicznym wypełnieniem, skórzane fotele, 43calowe telewizory smart tv ponadto stolik do pracy, sejf i wieszaki na ubrania. W pokojach wyższej kategorii są balkony i szafy. Najtańsza „jedynka” kosztuje 259 zł, „dwójka” – 299 zł , najdroższy jest pokój rodzinny za 499 zł, a śniadanie składające się z produktów eko i kawy fair trade to wydatek 40 zł.

Motel One to niemiecka firma hotelarska z Monachium. Powstała w 2000 r., a jej nazwa pochodzi od jej początków – pierwszym obiektem był motel przy autostradzie, którego nie ma już zresztą w portfelu. Dziś jej sieć składa się z 72 hoteli   liczących ponad 20 tys. pokojów w 10 krajach: Austrii, Niemczech Szwajcarii, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Czechach i Polsce. W najbliższych latach firma planuje otwarcie 27 kolejnych obiektów. Wizytówką Motel One jest eleganckie wzornictwo we wnętrzach.

Hotel wybudowała firma Strabag Real Estate w ciągu dwóch lat po wyburzeniu stojącego przedtem w tym miejscu socjalistycznego biurowca.

Strabag Real Estate to deweloperska część niemieckiej spółki europejskiej Strabag działającej w branży budowlanej. Firma SRE świadczy kompleksowy zakres usług od przygotowania koncepcji i planowania projektu, poprzez realizację, aż do wynajmu i sprzedaży gotowego obiektu. Powstała w 1965 r. i ma w portfolio inwestycje o wartości ok. 6  mld euro. Działa w Niemczech, Austrii, Szwecji i Europie Środkowo-Wschodniej.

– Warszawa jest jedną z najbardziej ekscytujących i najszybciej rozwijających się metropolii, która łączy historię z nowoczesnością. Dlatego stanowi idealną lokalizację umożliwiającą nam wejście na polski rynek. Doskonałe położenie w centrum miasta, wysokiej jakości design i stałe ceny to nasze główne atuty, które pozwolą nam zbudować silną pozycję w stolicy Polski – oświadczył Dieter Müller, założyciel i prezes sieci Motel One.

– Jako Strabag Real Estate jesteśmy dumni, że do wcześniej zrealizowanych projektów grupy w Polsce, takich jak LIM Center,  dołączamy kolejny, nowoczesny projekt hotelarski. Doceniamy profesjonalną i kompetentną współpracę projektową z Motel One i mamy nadzieję, że pierwszy hotel tej sieci w Warszawie stanie się jej prestiżową wizytówką – stwierdził Michael Markart, dyrektor Strabag Real Estate International.

Kancelaria CMS poinformowała „Rynek Prawniczy”, że doradzała Motel One przy nabyciu działki i postawionego na niej hotelu od firmy Strabag. Jej prawnicy doradzali także w trakcie procesu inwestycyjnego oraz przy sfinansowaniu nabycia budynku. Obsługą kierowała Lidia Dziurzyńska-Leipert, partner w zespole nieruchomości i budownictwa, a w zespole pracowali associate Barbara Krupińska-Fuganti i prawnik Izabela Kultys, specjalizujące się w obsłudze transakcji na rynku nieruchomości, a także counsel Michał Bork i associate Aleksander Grabecki, odpowiadający za kwestie związane z finansowaniem nabycia.

Firmie Strabag Real Estate doradzała kancelaria Act BSWW.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl