Nowa kierowniczka od prawa pracy w kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak

1004

Agnieszka Fedor jest od czerwca 2019 r. prawniczką i partnerem kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak – poinformowała „Rynek Prawniczy” ta firma. Przeszła z kancelarii Dentons, w której zajmowała stanowisko managing counsela w zespole prawa pracy.

Kancelaria Sołtysiński Kawecki & Szlęzak podała, że Agnieszka Fedor będzie w niej kierować praktyką prawa pracy, obok Rocha Pałubickiego, szefa kierującego nią od 2012 r.

Agnieszka Fedor specjalizuje się w prawie pracy. Doradza inwestorom zagranicznym przy tworzeniu nowych zakładów pracy, dostosowywaniu przejętych firm do wymogów korporacyjnych, w kwestiach restrukturyzacyjnych, w tym dotyczących przejęcia zakładów pracy, przy negocjacjach układów zbiorowych i pakietów socjalnych, a także restrukturyzacjach zatrudnienia i zwolnieniach grupowych. Reprezentowała pracodawców w negocjacjach ze związkami zawodowymi, w sporach zbiorowych, w sporach sądowych z pracownikami.

Przedtem przez cztery lata pracowała w kancelarii Dentons, w kwietniu 2019 r. awansowała w niej ze stanowiska counsela na stanowisko  managing counsela. Przedtem przez 11,5 roku była prawniczką kancelarii WKB Wierciński Kwieciński Baehr, a przez ponad osiem lat – kancelarii Wardyński i Wspólnicy.

Jest adwokatem od 2002 r., absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Gdańskim (1994).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl