Nowy butik prawniczy do obsługi rynku nieruchomości otworzył podwoje

1391

Dąbrowski Radziejewska – tak nazywa się specjalistyczna kancelaria do obsługi rynku nieruchomości i inwestycji, która od lipca 2018 r. działa w Warszawie. Utworzyli ją jako wspólnicy Łukasz Dąbrowski i Paulina Radziejewska, którzy odeszli z kancelarii Bartosiak i Partnerzy.

Spółka partnerska Dąbrowski Radziejewska została zarejestrowana w lipcu 2018 r.

Jak napisano w komunikacie prasowym o utworzeniu nowej firmy, decyzja o jej powołaniu to „kolejny etap strategii rozwoju, by skupić się na jednym z najbardziej prężnie rozwijających się sektorów na rynku”. Według komunikatu „główny obszar specjalizacji kancelarii obejmuje nieruchomości i inwestycje budowlane (mieszkaniowe i komercyjne – obiekty handlowe, hotele, biura i magazyny), finansowanie projektów, komercjalizacje i rozwiązywanie sporów okołonieruchomościowych”.

(www.linkedin.com)

Łukasz Dąbrowski jest partnerem zarządzającym kancelarii. Specjalizuje się w prawie nieruchomości i budowlanym. Doradza przy realizacji inwestycji biurowych, hotelowych, handlowych i mieszkaniowych. Obsługiwał transakcje nabywania oraz zbywania nieruchomości i portfeli inwestycyjnych, a także najmu i dzierżawy oraz kontrakty i procedury budowlane. Doradzał przy tworzeniu struktur korporacyjnych, finansowaniu inwestycji, prowadził badania stanu prawnego nieruchomości i spółek. Zajmuje się także prawnymi aspektami nowych technologii. Pracował m.in. dla funduszy real estate.

Wcześniej przez siedem lat współpracował z kancelarią Bartosiak i Partnerzy, w tym przez pięć lat był jej wspólnikiem. Przedtem przez pięć lat pracował w dziale nieruchomości oraz inwestycji budowlanych kancelarii Wardyński i Wspólnicy.

Jest adwokatem, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (2008).

(www.linkedin.com)

Paulina Radziejewska jest partnerem kancelarii. Specjalizuje się w obsłudze komercjalizacji oraz rekomercjalizacji powierzchni handlowych i biurowych, a także ich bieżącej działalności. Obsługuje transakcje na nieruchomościach, zajmuje się badaniem stanu prawnego nieruchomości i spółek. Doradza przy transakcjach finansowania inwestycji, przedsięwzięciach budowlanych. Reprezentuje strony w procesach sądowych i w postępowaniach egzekucyjnych. Pracuje m.in. dla funduszy inwestycyjnych.

Wcześniej przez trzynaście lat współpracowała z kancelarią Bartosiak i Partnerzy, w tym przez pięć lat była jej wspólnikiem.

Jest adwokatem, absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (2008).

Według strony internetowej kancelarii, w jej zespole są jeszcze adwokat Anna Rosiak specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości, radca prawny Jakub Michałeczko specjalizujący się w prawie nieruchomości, handlowym i budowlanym (przeszedł z kancelarii Bartosiak i Partnerzy) i radca prawny Magdalena Moczulska, wyspecjalizowana w prawie spółek (poprzednio przez prawie 24 lata w Wardyński i Wspólnicy).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl