KZP doradza Davidson Kempner Capital Management przy finansowaniu Pepkor Europe

583

Firma prawnicza Kochański Zięba & Partners doradza amerykańskiej spółce inwestycyjnej Davidson Kempner Capital Management przy prestiżowej transakcji udzielenia finansowania w wysokości ponad 853,5 mln zł (180 mln funtów brytyjskich) na rzecz Pepkor Europe z Grupy Steinhoff.

W następstwie szeroko nagłaśnianych problemów wokół południowoafrykańskiej Grupy Steinhoff, spółka Pepkor Europe uzyskała finansowanie z niezależnego źródła w wysokości 180 mln funtów brytyjskich, które zmniejszy jej zależność od południowoafrykańskiego właściciela, firmy Steinhoff International, borykającej się z problemami płynnościowymi.

Kancelaria Kochański Zięba & Partners doradzała firmie Davidson Kempner Capital Management, która udzieliła Pepkor Europe kredytu w kwocie ponad 853,5 mln zł (180 mln funtów brytyjskich) na okres dwóch lat. Pepkor Europe jest właścicielem marek takich jak m.in. Poundland, Dealz, Pep&Co i Pepco. W wyniku tej transakcji Pepkor Europe przestanie być zależna od kapitału obrotowego Grupy Steinhoff. Spółka Pepco z centralą w Poznaniu, posiada ponad 1,2 tys.sklepów i zatrudnia ponad 12 tys. pracowników w całej Europie, w tym w Polsce.

– Należące do Pepkor europejskie sieci handlowe – Poundland, Dealz, Pep&Co i Pepco w Europie Wschodniej, działają pełną parą, zdobywając nowych klientów i coraz większe udziały w rynku – powiedział Andy Bond, dyrektor naczelny Pepkor Europe.

– Przeprowadzenie sprawnie tak dużej transakcji opiewającej na ponad 853 mln zł było możliwe dzięki bardzo dobremu zrozumieniu potrzeb obu stron finansowania oraz międzynarodowej sieci relacji KZP zbudowanej w trakcie prowadzenia dużych transakcji w ciągu ostatnich kilku lat m.in. przez mój zespół w ramach KZP powiedział Szymon Gałkowski, adwokat, partner, szef Praktyki Sektora Usług Finansowych w Kochański Zięba i Partnerzy.

Kochański Zięba & Partners współpracowała przy tej transakcji z międzynarodową kancelarią Ropes & Gray International LLP.

Kredytobiorcę reprezentowała m.in. firma prawnicza DWF LLP.

W skład zespołu KZP, którym kierował Szymon Gałkowski wchodziła m.in. starszy prawnik Agnieszka Serzysko z Praktyki Usług Finansowych.

Materiał kancelarii Kochański Zięba i Partnerzy