Sześć kancelarii z Polski z szansami na nagrody Chambers Europe Awards

774

Na liście firm prawniczych nominowanych do nagród Chambers Europe Awards 2018 znalazło się w tym roku sześć kancelarii działających w Polsce: Clifford Chance, CMS, Dentons, K&L Gates, SSW Pragmatic Solutions, WKB Wierciński Kwieciński Baehr. W porównaniu z nominacjami ubiegłorocznymi nowe w tym gronie są trzy ostatnie.

Tegoroczne shortlists nominowanych ogłoszono 26 lutego 2018 r.

Nagrody Chambers Europe Awards firmuje wydawnictwo Chambers and Partners publikujące katalogi firm prawniczych w formie liczących się w branży rankingów.

Nagrody honorują pracę krajowych i międzynarodowych firm prawniczych w Europie. Odzwierciedlają ich znaczące osiągnięcia, w tym wybitne dokonania w doradztwie, imponujący wzrost strategiczny i doskonałą jakość obsługi klientów.

Nominacje do nagród są wspólnym dziełem zespołu ekspertów wydawnictwa opracowujących doroczny ranking Chambers Europe – renomowany przewodnik po firmach prawniczych, opracowywany na podstawie wywiadów z ich klientami, którego najnowsza edycja zostanie ogłoszona w marcu. Laureatów nagród wybierze jury z krótkiej listy nominowanych, które w tym roku zostały ogłoszone dla 27 państw i regionów Europy.

W 2017 r. nagrodę Chambers Europe Award dla najlepszej firmy prawniczej roku w Polsce zdobyła kancelaria Greenberg Traurig. Kancelaria CMS otrzymała natomiast nagrodę Client Service Award za najwyższą jakość obsługi klientów w Polsce.

W 2016 r. laureatem nagrody Chambers Europe Award dla najlepszej firmy prawniczej roku w Polsce była kancelaria Dentons. Greenberg Traurig otrzymała natomiast nagrodę Client Service Award.

W 2015 r. laureatem nagrody Chambers Europe Award dla firmy prawniczej roku w Polsce była kancelaria Domański Zakrzewski Palinka, która wówczas zdobyła laur najlepszej już po raz piąty (wcześniej w latach 2008, 2011, 2012 i 2013).

W 2014 r. laureatami z Polski były kancelarie Wardyński i Wspólnicy oraz Dentons. Pierwsza otrzymała nagrodę dla najlepszej krajowej, a druga – dla najlepszej międzynarodowej firmy prawniczej roku.

Tegoroczne laury zostaną wręczone 20 kwietnia 2018 r. w Madrycie.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl