Cztery kancelarie w czołówce rankingu specjalistów od prawa mediów

906

Kancelaria Czyżewscy dołączyła w 2017 r. do grupy tych firm prawniczych, które zdobyły najwyższe pozycje w rankingu Media Law International dla Polski. Oprócz niej w tym roku w czołówce są kancelarie Baker & McKenzie, GWW Grynhoff i Partnerzy oraz Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy – te podobnie jak rok wcześniej.

MLI

Media Law International to specjalistyczny przewodnik grupujący czołowe kancelarie zajmujące się prawem mediów z 56 jurysdykcji na świecie, w tym z Polski. Ujmuje je w tzw. tiers (poziomy). W Polsce do poziomu 1 (tier 1) autorzy rankinguprzewodnika zaliczyli cztery wymienione firmy prawnicze. Przy czym kancelaria Czyżewscy awansowała w 2017 r. z poziomu (tier) 2.

W gronie ogółem 27 kancelarii z Polski wymienionych w pięciu poziomach rankingu (w 2016 r. było ich 18), oprócz tych największych, znalazły się także specjalistyczne butiki APLaw Artur Piechocki (tier 4) i Jakubowski Pluta i Wspólnicy (tier 5).

Ranking sporządził zespół dziennikarzy opierając się na niezależnym badaniu rynku, kwestionariuszach wypełnionych i nadesłanych przez firmy prawnicze oraz na rozmowach z ich klientami z branży mediów, a także na wizytach w klasyfikowanych kancelariach.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl