Nowa CMS narodziła się z trójstronnej megafuzji firm prawniczych

1087

CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang – tak nazywa się nowa globalna firma prawnicza powstała 1 maja 2017 r. z połączenia trzech brytyjskich kancelarii: CMS Cameron McKenna, Nabarro i Olswang. Będzie działać pod marką CMS.

– Od razu się zgodziliśmy, że wchodzimy na rynek jako CMS. Nabarro i Olswang to świetne brandy, szczególnie w dziedzinach ich specjalizacji, ale to CMS jest marką największą i międzynarodową – wyjaśnił portalowi „Legal Business” Stephen Millar, partner zarządzający londyńskiego CMS.

Integrację ogłosili zarządcy trzech firm w październiku 2016 r. Zakończyła się planowo, po sześciu miesiącach. Powstała  szósta co do wielkości przychodów firma prawnicza w Wielkiej Brytanii i szósta największa na świecie według liczby prawników. Nowa CMS ma ponad 1 tys. partnerów i 5 tys. prawników w 70 biurach w 39 krajach w tym jedno  w Warszawie z filią w Poznaniu (wniesione we wianie przez starą CMS).

– Jesteśmy zjednoczeni w naszej wizji i wartościach. Dokonaliśmy tego odważnego posunięcia mając na uwadze jeden cel: zbudowanie nowego typu firmy prawniczej  przyszłości. Łącząc specjalistyczną wiedzę najwyższej jakości z międzynarodową skalą działania i strategią tworzenia progresywnej firmy napędzanej technologią, jesteśmy lepiej przygotowani do zapewnienia najdoskonalszej obsługi naszym klientom na szybko zmieniającym się rynku – oświadczyła Penelope Warne, starszy partner w CMS.

Nowa firma ma skoncentrować praktykę i obsługę na sześciu sektorach: energetyki; usług finansowych; infrastruktury; ochrony zdrowia; nieruchomości; technologii, mediów i telekomunikacji.

Londyńskie taksówki w kolorach potrójnej fuzji (www.linkedin.com)
Londyńskie taksówki w kolorach potrójnej fuzji (www.linkedin.com)

To największa fuzja widziana kiedykolwiek w Londynie. Kancelarie w niej uczestniczące wywodzą się z Wielkiej  Brytanii, ale miały też biura zagraniczne.

Sieć CMS (CMS Cameron McKenna), która już dotychczas działała na skalę globalną, to firma o długoletniej tradycji. Pracowało w niej 3,2 tys. prawników w 59 biurach, w tym poprzez strukturę organizacyjną w międzynarodowej formie Europejskiego Zgrupowania Interesów Gospodarczych.

Kancelaria Olswang istniała od 1981 r. Miała siedzibę w Londynie i biura w Brukseli, Madrycie, Paryżu, Monachium i Singapurze oraz ok. 500 prawników na pokładzie. Była znana z praktyki nowych technologii, mediów i telekomunikacji oraz własności intelektualnej.

Nabarro to założona w 1958 r. kancelaria z siedzibą w Londynie, która zatrudniała ok. 400 prawników. Poza granicami Wielkiej Brytanii miała biura w Dubaju i Singapurze. Specjalizowała się w obsłudze rynku nieruchomości.

Eksperci porównywali to połączenie do trójstronnej fuzji firm Salans, SNR Denton i Fraser Milner Casgrain, która w 2013 r. doprowadziła do powstania sieci Dentons, która dziś jest największą liczebnie kancelarią na świecie.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl