Fuzja dwóch kancelarii na warszawskim rynku prawniczym

2136
Od lewej: M. Kurzyński, K. Łyszyk, P. Wierzbicki, J. Kosiński

Warszawskie kancelarie Kurzyński Kosiński Łyszyk i Wspólnicy oraz Wierzbicki Adwokaci i Radcowie Prawni ogłosiły w kwietniu 2017 r., iż połączyły się w jedną, która będzie działać pod nazwą Kurzyński Kosiński Łyszyk Wierzbicki.

Jak wynika z informacji na stronie internetowej nowej firmy, liczy ona obecnie sześcioro partnerów – są to: Michał Kurzyński, Jacek Kosiński, Krzysztof Łyszyk z dawnej KKLW oraz Przemysław Wierzbicki, Agnieszka Wierzbicka i Łukasz Żabczyński z dawnej WARP. Oprócz nich w zespole jest jeden of counsel oraz dziesięcioro adwokatów i radców prawnych, pięcioro aplikantów i dwie asystentki prawne.

Kancelaria KKLW znana była na rynku głównie z doradztwa w przedsięwzięciach infrastrukturalnych, w tym w formule partnerstwa publicznoprywatnego, natomiast WARP z obsługi procesów sądowych i zamówień publicznych.

Jak wynika z informacji prasowej  „wspólnicy obu kancelarii uznali, że fuzja zwiększy ich kompetencje oraz udział w rynku”.

Siedzibą kancelarii będzie lokal dawnej KKLW w wieżowcu Cosmopolitan w Warszawie. Jak wynika z informacji prasowej „zespół WARP w całości przeprowadził sie na ulicę Twardą 2”.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl