Domański Zakrzewski Palinka mają prawnika łącznikowego w Londynie

909

Angielski prawnik David Shasha jest od stycznia 2017 r. w zespole kancelarii Domański Zakrzewski Palinka poinformowała ta firma prawnicza. Zajmuje stanowisko counsela.

Jak informuje kancelaria Domański Zakrzewski Palinka, w Londynie będzie koordynował jej współpracę z kancelariami, instytucjami finansowymi oraz innymi firmami z Wielkiej Brytanii oraz wspierał ją w doradztwie dla polskich i międzynarodowych klientów.

David Shasha ma uprawnienia solicitora. Specjalizuje się w prawie spółek, obsłudze transakcji fuzji i przejęć oraz finansowania. Działał na rynkach obsługi prawnej w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Doradzał przy prywatyzacjach, transakcjach M&A, tworzeniu międzynarodowych spółek joint venture, publicznych i prywatnych ofertach akcji spółek z sektorów energetyki, górnictwa, telekomunikacji, finansowego, a także przy przedsięwzięciach i projektach infrastrukturalnych.  

David Shasha od 35 lat pracuje w kancelariach prawniczych. Wcześniej m.in. przez ponad 14 lat był partnerem w Clifford Chance (był m.in. założycielem biur w Warszawie, Pradze i Budapeszcie), przez prawie osiem lat w Simmons & Simmons, przez ponad trzy lata w Gowlings (obecnie Gowling WLG) oraz ostatnio przez dwa lata starszym konsultantem w Watson Farley & Williams.

Jest absolwentem studiów prawniczych Uniwersytetu Oksfordzkiego (1977).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl