Deloitte Legal i CMS w zakupie gorzowskiego centrum handlowego

332
(www.futureal.hu)

Kancelaria Deloitte Legal doradzała spółce funduszy Prime Kapital Limited i MAS Real Estate Inc przy zakupie za 88,5 mln euro centrum handlowo-usługowego NoVa Park w Gorzowie Wielkopolskim od węgierskiej firmy Futureal, której doradcą była kancelaria CMS.

NoVa Park to największe centrum handlowo-usługowe w województwie lubuskim o powierzchni najmu 32,6 tys. mkw. Działa od 2012 r. w centrum Gorzowa Wielkopolskiego, a  w nim ok. 140 sklepów, m.in. Piotr i Paweł, Pull & Bear, H & M, Intersport, Home & You, Super-Pharm, Cubus, Calzedonia, Intimissimi, Tchibo, Smyk, Sephora, Kruk, Bershka oraz kilkanaście restauracji i kawiarni, w tym KFC.

Prime Kapital to założony w marcu 2016 r. fundusz inwestycji w nieruchomości z siedzibą w Rumunii, który zgromadził na zakupy 260 mln euro. Zainteresowany jest inwestycjami w obiekty handlowe, biurowe, przemysłowe i rezydencjalne w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Jak poinformował Dewald Joubert, partner w Prime Kapital, była to pierwsza transakcja funduszu w Polsce.

MAS Real Estate Inc to fundusz inwestycji w nieruchomości zarejestrowany w Republice Południowej Afryki. Dotychczas inwestował w Europie Zachodniej. Obecnie poprzez utworzoną wraz z Prime Kapital spółkę joint venture wchodzi na rynek w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Futureal to rodzinna firma deweloperska z Węgier. Jej zespół 170 specjalistów rynku nieruchomości ma na koncie inwestycje handlowe, biurowe i mieszkaniowe w krajach  Europy Środkowej i Wschodniej (Węgry, Polska, Rumunia) o wartości 0,9 mld euro.

Nabywców obsługiwała prawnie w transakcji kancelaria Deloitte Legal. Obsługę podatkową świadczyła firma Deloitte Doradztwo Podatkowe.

Dla firmy Futureal pracowała kancelaria CMS.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl