Transfer prawniczki z CMS do prywatnej opieki zdrowotnej

1519
Centrum Medicover w Białymstoku (www.medicover.com)

Paulina Lasocka-Wysoczańska jest od października 2016 r. szefem działu prawnego w polskim oddziale firmy Medicover oferującej prywatną opiekę medyczną – dowiedział się „Rynek Prawniczy”.

Przeszła z warszawskiego biura kancelarii CMS, w którym pracowała przez ponad 11 lat, ostatnio zajmując stanowisko senior associate w praktyce korporacyjnej oraz fuzji i przejęć.

Firma Medicover świadczy kompleksowe usługi z zakresu opieki ambulatoryjnej i szpitalnej oraz diagnostyki laboratoryjnej. Zaczynała w 1995 r. od  jednej przychodni w Warszawie. Dziś poza Polską działa także w Szwecji, Niemczech, Serbii, Bułgarii, Rumunii, Turcji, Gruzji, Mołdawii, w Rosji, na Ukrainie, Białorusi i na Węgrzech.

W Polsce Medicover obsługuje 660 tys. pacjentów i 7 tys. klientów (firm, przedsiębiorstw i instytucji) w ponad 140 własnych placówkach medycznych w największych miastach oraz dwóch szpitalach w Warszawie. W firmie pracuje prawie 2 tys. lekarzy różnych specjalności.

(www.linkedin.com)
(www.linkedin.com)

Paulina Lasocka-Wysoczańska specjalizuje  się w prawie korporacyjnym, gospodarczym i cywilnym. Doradzała przy fuzjach i przejęciach firm, transakcjach private equity i procesach restrukturyzacyjnych. Obsługiwała także podmioty z sektora finansowego, np. doradzając bankom  przy sprzedaży akcji.

Jest radcą prawnym od 2011 r., absolwentką studiów prawniczych Uniwersytetu Warszawskiego (2007).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl