Kochański Zięba i Partnerzy doradzała Generac Holdings przy przejęciu Motortech Holding

244
(www.generac.com)

Prawnicy kancelarii Kochański Zięba i Partnerzy doradzali notowanej na nowojorskiej giełdzie spółce Generac Holdings Inc. jednemu z czołowych projektantów i producentów generatorów prądu  i innych urządzeń silnikowych – przy transakcji nabycia części majątku Motortech Holding GmbH & Co. KG. Finalizacja transakcji, która wymaga uzyskania zgody organów regulacyjnych, planowana jest na pierwszy kwartał 2017 roku.

Spółka Motortech z siedzibą w Celle w Niemczech została założona w 1988 r. Jest jednym z najważniejszych producentów systemów sterowania silnikami gazowymi i stosowanego w tych silnikach osprzętu.  Produkowane przez nią podzespoły do silników zasilanych gazem obejmują czujniki do wykrywania spalania, mieszalniki, przepustnice i różnorodne układy sterowania. Odbiorcami tych wyrobów są europejscy producenci silników gazowych oraz klienci z rynku części zamiennych. W centrali Motortech w Niemczech, jak również w zakładzie produkcyjnym w Polsce oraz w przedstawicielstwach handlowych w USA i w Chinach, zatrudnionych jest ponad 250 pracowników.

– Dzięki połączeniu swoich zasobów i technologii Generac i Motortech staną się liderem rynku światowego w produkcji innowacyjnych generatorów silnikowych o zapłonie iskrowym  – powiedział Patrick Forsythe, wiceprezes ds. technicznych (Global Engineering) spółki Generac – Transakcja ta pozwoli Generac wprowadzić do swojej oferty światowej (obok awaryjnych agregatów prądotwórczych) inne urządzenia zasilane gazem, co stanowi element naszej strategii globalnej znacznie wzmacniając naszą ekspansję na światowym rynku silników o zapłonie iskrowym, stanowiąc dopełnienie dotychczasowego międzynarodowego rozwoju Generac.

Dla Motortech jest to niezwykle ważna transakcja. Dzięki połączeniu z Generac zróżnicuje i poszerzy się grono odbiorców naszych produktów na całym świecie oraz pojawią się konkretne możliwości obniżania cen  – powiedział Florian Virchow, dyrektor generalny spółki.

KZP współpracowała z lokalnym oddziałem kancelarii Mayer Brown International LLP we Frankfurcie w zakresie wszystkich polskich aspektów tej transakcji, w tym badania due diligence.

W skład zespołu KZP, pracującego pod kierownictwem Pawła Cholewińskiego (radca prawny, partner) i Adama Piwakowskiego (solicitor, partner), wchodzili:

  • adwokat Kacper Czubacki prawo korporacyjne,
  • adwokat Szymon Gałkowski (partner) i prawnik Edyta Rękawek prawo usług finansowych,
  • adwokat Kamil Osiński (partner) prawo nieruchomości,
  • radca prawny Anna Gwiazda (partner) oraz adwokat dr Joanna Ostojska (starszy prawnik) – prawo pracy.

Materiał kancelarii Kochański Zięba i Partnerzy