Jara Drapała & Partners w budowie megacentrum handlowego w Poznaniu

484
(www.pl.apsysgroup.com)

Kancelaria Jara Drapała & Partners doradzała firmie Eiffage, generalnemu wykonawcy Galerii Handlowej Posnania –poinformowała ta firma prawnicza.

Centrum handlowe w Poznaniu otwarto 19 października 2016 r. To największy taki obiekt w Wielkopolsce i trzeci w kraju. Wartość inwestycji budowlanej wyniosła ok. 140 mln  euro, a całkowita wartość przedsięwzięcia to ok. 300 mln euro. Na 100 tys. mkw. powierzchni handlowej znajduje się 220 butików, 40 sklepów średnio- i wielkopowierzchniowych, 40 kawiarni i restauracji, multipleks, klub bilardowy, kręgielnia, sala do ćwiczeń fitness, basen oraz place zabaw dla dzieci. Łącznie pokazuje się tam 300 różnych marek.

Inwestorem obiektu jest francuska firma Apsys.

– Posnania to rezultat 20 lat doświadczeń Apsys na rynku handlowym i odpowiedź na wyzwania XXI wieku oraz nowe oczekiwania coraz bardziej wymagającego klienta. Wierzę, że podobnie jak Manufaktura w Łodzi, Posnania stanie się nową referencją nie tylko w portfolio Apsys, ale i dla całego sektora rynkowego. Ta inwestycja z pewnością ugruntowała naszą pozycję, jako dewelopera oraz menedżera centrów handlowych, który zarządza obecnie 10 proc. rynku takich obiektów. W Posnanii postawiliśmy na szeroki wybór marek, komfort klienta, design, technologiczne nowości. Wierzę, że jest to miejsce na miarę aspiracji mieszkańców Poznania i Wielkopolskioświadczył Fabrice Bansay, dyrektor generalny Apsys Group.

Francuska firma Eiffage jest jedną z największych grup budowlanych i operatorów koncesji w Europie.

Za doradztwo prawne na rzecz Eiffage odpowiadał Marcin Chomiuk, partner w kancelarii Jara Drapała & Partners. Zespół prawników – partner Maciej Chrzan, senior associate Michał Urbański i associate Ewa Mońdziel – doradzał wykonawcy od rozpoczęcia prac budowlanych w lipcu 2014 r. Obsługa prawna obejmowała m.in. doradztwo kontraktowe, zabezpieczenie finansowania, kontakty z podwykonawcami i głównym inwestorem firmą Apsys.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl