Z szefa w Bird & Bird na partnera w Maruta Wachta

1971
(www.youtube.com)

Maciej Gawroński nie kieruje już polskim biurem kancelarii Bird & Bird – dowiedział się „Rynek Prawniczy”. Jego nowym miejscem jest kancelaria Maruta Wachta z Warszawy, w której otrzymał stanowisko partnera.

Kancelaria Bird & Bird poinformowała „Rynek Prawniczy”, iż „Mec. Maciej Gawroński zrezygnował z pełnienia funkcji partnera zarządzającego warszawskim biurem Bird & Bird” i że „dalsze zarządzanie kancelarią zostało powierzone mec. Sławomirowi Szepietowskiemu, partnerowi kancelarii oraz Krzysztofowi Orchowskiemu, dyrektorowi operacyjnemu (COO)”.

Marcin Maruta, wspólnik kancelarii Maruta Wachta, potwierdził natomiast „Rynkowi Prawniczemu”, że Maciej Gawroński przeniósł się do tej właśnie firmy.   

Maciej Gawroński specjalizuje się w dziedzinie prawa nowych technologii, szczegółowo zajmuje się zagadnieniami prawa cloud computingu. W trakcie kilkunastoletniej praktyki zawodowej m.in. przygotował od strony prawnej wdrożenie ponad stu systemów informatycznych.

Szefem polskiego biura Bird & Bird był od ponad 8 lat. Kierował w nim też praktykami prawa nowych technologii i komunikacji oraz energetycznej. Wcześniej m.in. ponad 8 lat pracował w kancelarii M. Furtek i Wspólnicy.

Jest prawnikiem rankingowym, był wymieniany w takich zestawieniach jak Legal 500, Chambers Europe, w kategorii „Technologie, media, telekomunikacja”.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl