Sójka Maciak Mataczyński z nową prawniczką od własności intelektualnej

1278

Joanna Matczuk jest od lipca 2016 r. prawniczką i partnerem w poznańsko-warszawskiej kancelarii Sójka Maciak Mataczyński – poinformowała ta firma prawnicza na swojej stronie internetowej.

joanna matczuk

Joanna Matczuk razem z Rafałem Sikorskim kieruje pracami departamentu własności intelektualnej kancelarii.

Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, zwłaszcza w prawie autorskim, nieuczciwej konkurencji, nowych technologii i danych osobowych. Obsługuje firmy z branży wydawniczej, szkoleniowej, reklamowej, konsultingu. Między innymi doradzała klientom w zakresie kształtowania polityki ochrony praw własności intelektualnej, przy transakcjach inwestorskich w firmy technologiczne, reprezentowała strony w procesach sądowych.

Jest adwokatem od 2012 r. i aplikantką rzecznikowską. Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego (2007).

Ostatnio prowadziła własną kancelarię, a wcześniej pracowała m.in. w kancelarii Drzewiecki Tomaszek i Wspólnicy (ponad dwa lata) oraz jako prawnik firmowy w spółce ICAN Institute, wydającej polską edycji czasopisma „Harvard Business Review” (prawie trzy lata).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl