Góralski & Goss Legal rozpoczęła współpracę z kancelarią z Ukrainy

696

Kancelaria Góralski & Goss Legal z Warszawy od niedawna współpracuje z ukraińską kancelarią o również anglojęzycznej nazwie PLP Law Group z Kijowa.

Na mocy podpisanej przez obie firmy w kwietniu 2016 r. umowy o partnerstwie, klienci Góralski & Goss Legal z Polski mogą liczyć na wsparcie prawne PLP Law Group na Ukrainie, natomiast ukraińscy klienci PLP Law Group otrzymają pomoc prawną w Polsce.

PLP Law Group

PLP Law Group założyli w 2002 r. Andrij Popko oraz Iwan  Legejda. Obecnie w skład firmy PLP Law Group oprócz kancelarii prawnej wchodzą firma konsultingowa, sąd arbitrazowy i spółka depozytowa. Zespół prawników kancelarii świadczy obsługę w zakresie prawa korporacyjnego, budowlanego i nieruchomości, podatkowego, własności intelektualnej oraz sporów sądowych.

gg

Kancelaria Góralski &Goss Legal z siedzibą w Warszawie i oddziałem we Wrocławiu powstała w 2010 r. Jak informuje, zatrudnia 20 prawników. Oferuje doradztwo prawne w dziedzinie prawa gospodarczego i administracyjnego, w tym ubezpieczeniowego, energetycznego, nieruchomościowego, budowlanego i transportowego.

Dla „Rynku Prawniczego” o współpracy z PLP Law Group wypowiada się dr Jan Góralski, partner kancelarii Góralski & Goss Legal.

(C) Jaroslaw Nogal
(C) Jaroslaw Nogal

„Rynek Prawniczy”: Czy kancelaria Góralski & Goss Legal działała wcześniej na Ukrainie?

Jan Góralski: Nigdy wcześniej nie współpracowaliśmy z przedsiębiorcami na Ukrainie, jednak obserwując rosnące zainteresowanie naszych polskich klientów rynkiem ukraińskim, nie chcieliśmy przejść obok tego faktu obojętnie.

„Rynek Prawniczy”: Jak doszło do nawiązania współpracy?

Jan Góralski: Przy okazji prelekcji partnera GGLegal, dr Mikołaja Gossa, na konferencji Nafta-Gaz-Chemia, która odbywa się co roku w Warszawie, w 2015 r. podjęliśmy dialog z różnymi ukraińskimi przedsiębiorstwami rozważającymi wejście na polski rynek, a jedno z nich było już obsługiwane przez PLP Law Group. Pomyśleliśmy wtedy, że jest to dobry moment na nawiązanie współpracy z kancelarią z Ukrainy.

„Rynek Prawniczy”: Na czym ma polegać konkretnie ta współpraca? W jakich dziedzinach będzie rozwijana?

Jan Góralski: Obie kancelarie zajmują się podobną problematyką. Poza szeroko rozumianym procesem cywilnym, zajmujemy się obsługą podmiotów z zakresu prawa budowlanego oraz nieruchomości, w tym w szczególności udziałem w przetargach publicznych. Obecna sytuacja polityczna na Ukrainie stwarza nowe możliwości, zarówno dla przedsiębiorców ukraińskich, którzy mogliby konkurować na naszym rodzimym rynku, jak również dla polskich firm, które swoim doświadczeniem mogłyby wesprzeć rozwój różnych sektorów gospodarki na Ukrainie. Nasze partnerstwo polega na kompleksowym wspieraniu zarówno ukraińskich przedsiębiorców na polskim rynku, jak również naszych klientów wchodzących na rynek na Ukrainie.

„Rynek Prawniczy”: Jak dużego biznesowo zakresu tej współpracy spodziewa się kancelaria Góralski & Goss Legal?

Jan Góralski: Zarówno my, jak też nasz partner z dużym optymizmem patrzymy w przyszłość. Obecna wymiana doświadczeń oraz podjęta już współpraca w zakresie wspólnych projektów rokuje dynamiczny rozwój i duży potencjał na tym polu.

„Rynek Prawniczy”: Jakich korzyści spodziewają się strony z tej współpracy?

Jan Góralski: Dzięki współpracy z PLP Law Group, kancelaria Góralski & Goss Legal wzbogaca swoje doświadczenie i rozszerza działalność poza granice naszego kraju, przez co umacnia międzynarodowy charakter swojej działalności. Realizacja wspólnych projektów gwarantuje obopólną wymianę doświadczeń i międzynarodowe wsparcie oraz umacnia nasze polsko-ukraińskie relacje. Dużą korzyścią jest dla nas i dla naszych klientów to, że jesteśmy w stanie bezpiecznie wprowadzać polskich przedsiębiorców na rynek ukraiński poprzez współpracę z zaufanym i doświadczonym partnerem, jakim jest PLP Law Group.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl