Międzynarodowy awans polskiej prawniczki w Allen & Overy

1497
Biuro Allen & Overy w Ho Chi Minh (Wietnam)

Justyna Michalik z warszawskiego biura kancelarii Allen & Overy jest w gronie 35 prawników tej globalnej firmy awansowanych w maju 2016 r. na stanowiska counsel.

Awanse objęły prawników z 18 biur kancelarii w Stanach Zjednoczonych (Nowy Jork, Waszyngton), Europie (Amsterdam, Bratysława, Duesseldorf, Frankfurt, Londyn, Luksemburg, Mediolan, Moskwa, Paryż, Rzym, Warszawa) i Azji (Bangkok, Hong Kong, Dżakarta, Singapur, Tokio) i siedmiu praktyk: bankowej,  korporacyjnej, pracy, spornej, międzynarodowych rynków kapitałowych, nieruchomości i podatkowej.

– Chciałbym pogratulować naszym nowym counselom; to niezwykle bystra i utalentowana grupa prawników i awanse są   znaczącym i zasłużonym osiągnięciem dla nich wszystkich. Ich regionalny zasięg pokazuje znaczenie naszej sieci i jest demonstracją niezrównanej puli talentów, jaka dysponujemy na całym świecie – skomentował promocje Andrew Ballheimer, globalny partner zarządzający Allen & Overy.

www.pl.linkedin.com
www.pl.linkedin.com

Justyna Michalik, która awansowała ze stanowiska senior associate, specjalizuje się w prawie antymonopolowym. Wespół z Martą Sendrowicz kieruje w kancelarii praktyką prawa konkurencji. Posiada doświadczenie w reprezentacji przedsiębiorstw z różnych branż w postępowaniach dotyczących kontroli koncentracji  oraz praktyk antykonkurencyjnych prowadzonych przez prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Doradza klientom w kwestiach zgodności umów handlowych,   praktyk cenowych, strategii sprzedaży i marketingu z prawem ochrony konkurencji.

Przed dołączeniem do zespołu Allen & Overy w 2011 r. pracowała jako dyrektor w UOKiK, wcześniej kierowała działem prawa konkurencji w kancelarii PwC Legal. Jest absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Łódzkim (1999).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl