Arkadiusz Krasnodębski ponownie wybrany na szefa największej kancelarii w Polsce

709

Partnerzy w polskim biurze kancelarii Dentons wybrali w głosowaniu Arkadiusza Krasnodębskiego na partnera zarządzającego. Będzie to jego druga kolejna kadencja na tym stanowisku.

 Arkadiusz Krasnodębski kieruje w firmie zespołem energetyki i zasobów naturalnych w Polsce i Europie. Funkcję partnera zarządzającego polskim biurem Dentons przejął w styczniu 2014 r. od Tomasza Dąbrowskiego, wybranego wówczas na stanowisko partnera zarządzającego (Chief Executive Officer – CEO) Dentons w Europie.

Z kancelarią Dentons związany jest od 2001 r. Specjalizuje się w obsłudze firm z sektora elektroenergetycznego i użyteczności publicznej, zarówno w kwestiach regulacyjnych, jak i kontraktowych oraz korporacyjnych. Jest renomowanym specjalistą, czego dowodem choćby to, że w ubiegłorocznym rankingu Chambers Global został jako jeden z dwóch Polaków uznany za prawnika rangi światowej.

Jest radcą prawnym od 1999 r. Dyplom magistra prawa zdobył na Uniwersytecie Jagiellońskim w 1990 r.

Po zakończeniu dwuletniej kadencji jako partner zarządzający, obecnie kieruje firmą w kolejnej, tym razem wydłużonej do trzech lat.

– Cieszę się, że partnerzy w Polsce powierzyli po raz drugi z rzędu stanowisko partnera zarządzającego Arkadiuszowi Krasnodębskiemu, wyrażając tym samym swoje uznanie dla jego dotychczasowych działań i osiągnięć, które przekładają się na silną pozycję Dentons na polskim rynku  – powiedział Tomasz Dąbrowski, partner zarządzający Dentons w Europie.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl