Badanie pokaże, jak zmienia się rola prawników firmowych

296

Polskie Stowarzyszenie Prawników Przedsiębiorstw, wspólnie z kancelarią PwC Legal, przeprowadzają ankietę wśród dyrektorów działów prawnych i członków zarządów firm.

Print

Celem badania „Prawnik przedsiębiorstwa jako doradca biznesu? Perspektywy rozwoju środowiska prawników przedsiębiorstw” jest kompleksowe zdefiniowanie roli dyrektora działu prawnego w firmach działających w Polsce.

– Jak zmienia się rola dyrektora działu prawnego w przedsiębiorstwie? Jakie powinien posiadać kompetencje, aby być strategicznym doradcą dla zarządów firm teraz i w przyszłości? Jakie działania podejmują szefowie działów prawnych i menedżerowie reagując na pojawiające się nowe trendy w środowisku prawników przedsiębiorstw? Między innymi na te pytania chcemy uzyskać odpowiedzi  w ramach naszego badania – wyjaśnia Waldemar Koper, prezes Polskiego Stowarzyszenia Prawników Przedsiębiorstw i zarazem dyrektor ds. prawnych Kompanii Piwowarskiej.

Aby pokazać rzeczywiste przemiany obejmujące funkcje i zadania prawników przedsiębiorstw w badaniu zostaną skonfrontowane dwie perspektywy: samych prawników oraz ich przełożonych, czyli najczęściej członków zarządu.

Ankieta jest dostępna pod adresem www.pwc.pl/badanieprawnikow. Wszystkie odpowiedzi pozostaną poufne, a wyniki będą publikowane wyłącznie w formie zagregowanej. Formularz będzie aktywny do 20 maja 2016 r.

To już drugie takie badanie przeprowadzane przez PSPP. Pierwsze, z 2014 r., w którym ankiety wypełniło 100 respondentów z całej Polski, zaowocowało raportem, który pokazał m.in., że dyrektor firmowego działu prawnego to dobrze opłacany, doświadczony profesjonalista, kierujący kilkuosobowym zespołem,a jego zadaniem jest nie tylko chronić biznes przed pułapkami prawnymi, ale także aktywnie wspierać jego rozwój.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl