B2RLaw doradzała fintechowi Smeo przy finansowaniu na ponad 21 mln zł

166

Kancelaria B2RLaw doradzała spółce z sektora fintech – Smeo przy transakcji polegającej na dokapitalizowaniu spółki przez międzynarodowy fundusz VC Finch Capital oraz polski fundusz inwestycyjny Precapital. Wartość rundy wyniosła ponad 21 mln zł i była to jedna z największych rund VC w polskiej spółce fintech.

Spółka Smeo, założona przez Michała Pawlika, to polska spółka świadcząca usługi faktoringu dla przedsiębiorstw. Smeo rozpoczęła swoją działalność w kwietniu 2017 roku w Warszawie. Przez blisko cztery lata spółka przetworzyła faktury na łączną kwotę ponad 355 mln zł, a z jej usług korzystają głównie firmy z branży budowlanej, IT, e-commerce, marketingu on-line i handlu. Łączne dokapitalizowanie spółki przez Finch Capital i Precapital, pozwala na dalszy rozwój firmy w Polsce, a także umożliwia jej międzynarodową ekspansję.

Finch Capital jest funduszem VC, który inwestuje w dwóch regionach, w Europie w obszarach sztucznej inteligencji i fintech oraz w Azji Środkowo-Wschodniej w rozwiązania dla branży rolniczej, edukacji, transportu i fintech. Fundusz posiada szeroką wiedzę branżową i znajomość rynku fintech, o czym świadczą inwestycje w Twisto i Symmetrical w Polsce. Stanowi to dużą wartość dodaną dla Smeo. Precapital jest prywatnym funduszem inwestycyjnym z Polski.

Zespół B2RLaw w skład którego wchodzili Szymon Syp (partner), Teresa Pilecka (starszy prawnik) oraz Krystyna Jakubowska (prawnik), był nadzorowany przez Rafała Stroińskiego (starszego partnera).

– Rok 2020 rozpoczęliśmy doradzając przy jednej z największych inwestycji VC w polską spółkę fintech Autenti  i w podobnym duchu go zakończyliśmy. Potwierdza to naszą pozycję jako wiodącej kancelarii świadczącej usługi dla branży fintech, zwłaszcza w zakresie transakcji dotyczących spółek fintech. Pragniemy pogratulować Smeo, Finch Capital i Precapital tej transakcji – komentuje Rafał Stroiński.

Materiał kancelarii B2RLaw