JDP wyłoniła laureatów drugiej edycji konkursu „Spory budowlane w orzecznictwie SN”

267

12 maja 2020 r., w formie on-line, odbył się finał drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu dla aplikantów adwokackich i radcowskich Spory budowlane w orzecznictwie SN organizowanego przez kancelarię JDP we współpracy z wydawnictwem C.H. Beck i Inspire Leadership (firmą prowadzącą warsztaty rozwoju osobistego), Polskim Związkiem Pracodawców BudownictwaOgólnopolską Izbą Gospodarczą Drogownictwa i Izbą Gospodarczą Transportu Lądowego. Tak samo jak w roku ubiegłym, konkurs wsparły okręgowe izby radców prawnych i okręgowe rady adwokackie.

W ramach drugiej edycji, zadaniem konkursowym było ponownie przygotowanie glosy do jednego z trzech zaproponowanych orzeczeń Sądu Najwyższego dotyczących kwestii prawnych istotnych dla inwestycji budowlanych.

– Zważywszy na obecną sytuację jesteśmy pod wrażeniem dużej liczby nadesłanych glos i wysokiego poziomu prac. W tym roku wyłoniliśmy aż dziewięcioro finalistów, co zaowocowało różnorodną i bardzo ciekawą argumentacją przedstawioną podczas sesji finałowej – wyjaśnia prof. Przemysław Drapała, partner zarządzający w kancelarii JDP i przewodniczący komisji konkursowej.

Wspólnie z pozostałymi członkami komisji, w skład której weszli partnerzy konkursu, wyłoniono troje laureatów:

  • I miejsce: Maciej Ratajczak – aplikant radcowski trzeciego roku z Warszawy
  • II miejsce: Patrycja Jochemczyk – aplikantka radcowska pierwszego roku z Warszawy
  • III miejsce: Jerzy Róg – aplikant radcowski drugiego roku z Wrocławia

Nazwiska pozostałych wyróżnionych w konkursie udostępnione są tutaj.

Zwycięskie glosy zostaną opublikowane w „Monitorze Prawniczym” wydawnictwa C.H. Beck. Pozostałymi nagrodami w konkursie były nagrody pieniężne, zestawy książek wydawnictwa C.H. Beck oraz udział w warsztatach organizowanych przez Inspire Leadership.

– Kolejna edycja tylko potwierdziła, jak cennym przedsięwzięciem jest konkurs, który organizujemy wspólnie z wiodącymi izbami gospodarczymi. Aplikanci mają okazję zaprezentować i sprawdzić swoją wiedzę z obszaru sporów sądowych i arbitrażowych dotyczących inwestycji infrastrukturalnych, a także nawiązać kontakt z podmiotami, z którymi najprawdopodobniej spotkają się na swojej drodze zawodowej. Cieszymy się, że z obu stron jest duże zainteresowanie konkursem i w kolejnych latach będziemy starali się nadal realizować podobne inicjatywy  – podsumowuje prof. Przemysław Drapała.

Materiał kancelarii JDP Drapała & Partners