JDP wyłoniła laureatów konkursu dla aplikantów „Spory budowlane w orzecznictwie SN”

1127

24 kwietnia odbył się finał ogólnopolskiego konkursu dla aplikantów adwokackich i radcowskich „Spory budowlane w orzecznictwie SN” organizowanego przez kancelarię Jara Drapała & Partners (JDP) we współpracy z Polskim Związkiem Pracodawców BudownictwaOgólnopolską Izbą Gospodarczą Drogownictwa i Izbą Gospodarczą Transportu Lądowego przy wsparciu medialnym wydawnictwa C.H.Beck. Patronami w konkursie były także niektóre okręgowe izby radców prawnych i okręgowe rady adwokackie.

– Organizując konkurs wraz z wiodącymi izbami gospodarczymi pomagamy młodym aplikantom rozwinąć ich zainteresowanie ważnymi dla gospodarki zagadnieniami prawnymi sektora infrastruktury, w tym zwłaszcza związanymi z prowadzeniem złożonych sporów sądowych i arbitrażowych dotyczących inwestycji infrastrukturalnych – wyjaśnia prof. Przemysław Drapała, wspólnik w kancelarii JDP.

Zadaniem konkursowym było przygotowanie glosy do jednego z trzech zaproponowanych orzeczeń Sądu Najwyższego dotyczących kwestii prawnych istotnych dla inwestycji budowlanych.

Do konkursu zgłosiło się ponad 90 aplikantów adwokackich i radcowskich z całego kraju. Zważywszy na wysoki poziom nadesłanych prac wyłonionych zostało aż siedmioro finalistów, którzy podczas sesji finałowej prezentowali swoją argumentację przed powołaną komisją konkursową złożoną z prawników oraz przedstawicieli organizacji partnerskich (PZPB, OIGD, IGTL) pod przewodnictwem prof. Przemysława Drapały.

Laureatami w konkursie zostali:

  • I miejsce  : Jakub Abramowicz – aplikant adwokacki pierwszego roku z Warszawy
  • II miejsce : Bartosz Boenigk – aplikant adwokacki pierwszego roku z Warszawy
  • III miejsce: Aleksandra Kossowska – aplikantka adwokacka trzeciego roku z Krakowa

Zwycięskie glosy zostaną opublikowane w „Monitorze Prawniczym” wydawnictwa C.H.Beck. Pozostałymi nagrodami w konkursie były nagrody pieniężne, zestawy książek wydawnictwa C.H.Beck oraz udział w warsztatach rozwoju osobistego organizowanych przez Inspire Leadership.

– Cieszymy się, że zorganizowany przez nas konkurs spotkał się z tak dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony uczestników, jak i podmiotów wspierających. Dzięki okręgowym izbom radców prawnych i okręgowym radom adwokackim informacja o konkursie dotarła do szerokiego grona odbiorców, co przełożyło się na poziom prac i wystąpień uczestników, a w konsekwencji sukces tego przedsięwzięcia. Dlatego też planujemy w przyszłości organizowanie kolejnych edycji konkursu – podsumowuje prof. Przemysław Drapała.

Materiał kancelarii Jara Drapała & Partners