Prof. Przemysław Drapała partnerem zarządzającym kancelarii JDP Drapała & Partners

1637

Prof. Przemysław Drapała został od 1 stycznia 2020 r. partnerem zarządzającym kancelarii JDP. Dotychczasowy partner zarządzający, mec. Zbigniew Jara, pełniący tę funkcję od 2005 roku będzie kontynuował praktykę jako of counsel.

Przekazując stery profesorowi Drapale oddaję kancelarię w najlepsze ręce. W ostatnich latach pracowaliśmy wspólnie na sukces JDP, osiągnięty dzięki wysiłkowi także pozostałych partnerów i zaangażowaniu całego zespołu. Po blisko 35 latach intensywnej pracy zawodowej, w tym 15 bardzo satysfakcjonujących latach poświęconych na założenie i rozwój JDP, uznałem, że czas na inne rozłożenie akcentów między pracą a życiem prywatnym. Będę wspierał kancelarię z pozycji of counsel. Jestem przekonany, że pod przywództwem prof. Drapały kancelarię czeka dalszy dynamiczny rozwój i umacnianie silnej pozycji na polskim rynku prawniczym mówi Zbigniew Jara.

– Powierzenie mi kierowania tak prężnie działającą kancelarią traktuję jako wyzwanie. Dziękuję mecenasowi Jara za wkład włożony w stworzenie i zarządzanie JDP od fazy butikowej firmy prawniczej do chwili obecnej. W ciągu ostatnich trzech lat nasza kancelaria prawie podwoiła swoją wielkość, co pokazuje jakim potencjałem dysponujemy. Moim celem jest dalszy organiczny rozwój kancelarii, oparty na wewnętrznych promocjach oraz pozyskiwaniu z rynku wybranych ekspertów i utalentowanych młodych prawników, a także skupienie się na rozwijaniu praktyk, w których nasze doświadczenie i kompetencje są szczególnie doceniane przez klientów polskich i zagranicznychstwierdził prof. Drapała.

Prof. Przemysław Drapała kieruje liczącym 25 prawników Zespołem Postępowań Sądowych i Arbitrażowych oraz Zespołem Infrastruktury. Posiada 20letnie doświadczenie w reprezentowaniu polskich i zagranicznych podmiotów w postępowaniach przed sądami powszechnymi i arbitrażowymi. Był pełnomocnikiem w kilkudziesięciu złożonych postępowaniach sądowych i arbitrażowych, zwłaszcza dotyczących inwestycji budowlanych i infrastrukturalnych. Z powodzeniem reprezentuje także spółki z branży automotive, real estate, producentów i dostawców technologii, a także instytucje finansowe. Uznany w międzynarodowym rankingu The Legal 500 (2018, 2019) za Leading Individual in Poland w dziedzinie Construction/Construction Disputes. Jest profesorem nadzwyczajnym, kierownikiem Katedry Prawa Cywilnego w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, autorem ponad 80 publikacji z zakresu prawa cywilnego, handlowego i arbitrażu.

Szefem Zespołu Transakcyjnego i Doradztwa Kontraktowego został mec. Marcin Chomiuk – radca prawny, partner, dotychczas kierujący tym zespołem wspólnie z mec. Jara.

Jako of counsel, mec. Zbigniew Jara będzie zajmował się wybranymi transakcjami M&A, prawem spółek, restrukturyzacjami, a przede wszystkim doradztwem strategicznym dla przedsiębiorców działających transgranicznie pomiędzy Polską a Niemcami, Austrią i Szwajcarią.

Materiał kancelarii JDP